Stefan Jankovic, Kanada ve Sırbistan arasında kararını veremiyor!

Sırbistan ve Kanada pasaportu bulunduran Miami Heatli basketbolcu Stefan Jankovic’i önünde zor bir seçim bekliyor. Miami sahillerine kendini kaptırıp, maçlarda ise benchte havlu sallamak yerine basketboluyla kendisini kanıtlamak isteyen Jankovic, bir diğer taraftan Kanada ve Sırbistan milli takımlarından birini seçmek zorunda. 

Bu konu hakkında bazı açıklamalarda bulunan forvet oyuncusu: ”Hem Kanada hem de Sırbistan Federasyonları ile temastayım. Tabii ki bu yaz ilgi vardı ama Yaz Ligi’nden dolayı Kanada ve Sırbistan’ın antrenman kamplarında ve maçlarında yer alamadım. Böylelikle bu yapabileceklerimi biraz kısıtladı.” ifadelerini kullandı.

Belgrad’da doğan ve savaş nedeniyle Kanada’nın Ontario eyaletinde büyüyen başarılı basketbolcu, seçimi ve olimpiyatlarda gümüş madalyaya uzanan Sırbistan’ın bu başarısı hakkında ise: ”Henüz gerçekten bir karar vermiş değilim ama ilerisi için iki fedarasyonla da görüşüyorum. Olimpiyatlarda Sırbistan’ı izlemek müthişti. Amerika Birleşik Devletler’e karşı oynamak çok büyük bir şey ve son birkaç turnuvadır onların karşısındayız. Bu sizi motive ediyor.” şeklinde konuştu.


  • Kaynak: Sun Sentinel

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler