Sonlanan #FIBAU18Europe turnuvası, imzalanan yeni sözleşmeler ve daha fazlası! | Günün haberleri

Bu yazın popüler isimlerinden J.J. Redick, Philadelphia 76ers ile anlaşmadan önce Houston Rockets’tan teklif geldiğini açıkladı. Şutör guard, Rockets’ı reddetmesindeki nedenleri basınla paylaştı.

Houston Rockets, bu yaz kadrosunu güçlendirmeyi başardı. Batı ekibi, Chris Paul, P.J. Tucker ve Luc Richard Mbah a Moute ile anlaşırken, J.J. Redick’e de teklif götürerek yaza iyice damga vurmak istedi. Edinilen bilgilere göre şutör oyuncu teklife sıcak baktı ancak sonrasında Philadelphia 76ers ile bir yıllığına 23 Milyon Dolar karşılığında anlaştı. Rockets ile ilgili konuşmayan Redick, olayın perde arkasını nihayet anlattı.

Önce dört yıllık bir teklif sundular fakat sonra üç yıla indiler. Serbest kalmadan önce Chris Paul ile görüşmüştüm, oraya gitmek istiyordum. Ancak Daryl Morey aynı anda bir sürü kişiyle anlaşmaya çalıştığı için kafası karıştı. Üç yıla indirdi teklifi. Houston güvenimi kaybetti çünkü Daryl daha ne teklif ettiğini bile bilmiyordu. Üç yıllığına anlaşsaydım serbest oyuncu döneminin sonuna doğru bunu daha aza da indirebilirlerdi. 

J.J. Redick, Philadelphia’da 23 Milyon Dolar kazandıktan sonra yine serbest kalacak. Oyuncunun gelecek sezon bir takımla üç yıllığına anlaşması bekleniyor.


Kaynak: CBS Sports

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler