Son Dakika! Ömer EuroBasket’te yok

Bugün TBF tarafından resmi site tbf.org.tr’de bir basın açıklması yayınlandı. Açıklamaya göre Ömer Aşık EuroBasket15’te yer almayacak.
 
ömer aşık
 
Ömer Aşık’ın bel blgesinde yaşadığı sıkıntıarın çözülememesi nedeniyle bu kararın alındığı açıklandı. İşte basın açıklamasında Haluk Yıldırım ve Prof. Dr. Tahsin Beyzadeoğlu’nun açıklamaları.

Haluk Yıldırım (A Milli Takım Menajeri)

“2015 FIBA Avrupa Şampiyonası’na hazırlanan A Milli Takımımızda Ömer Aşık ve doktoruyla yapılan görüşmeler sonucunda bel probleminin devam ettiği tarafımıza iletilmiştir. Bu nedenle oyuncunun tedavi olması gerektiğinden, hazırlık sürecinde oyuncu bizimle birlikte olamayacaktır. Prof. Dr. Tahsin Beyzadeoğlu’nun da gereken tüm raporlarını incelemesi sonucunda, 2015 FIBA Avrupa Şampiyonası’nda milli oyuncu Ömer Aşık’ın Avrupa Şampiyonası’nda forma giyemeyeceği netlik kazanmıştır. Ömer Aşık’ın kadrodan çıkartılmasıyla birlikte 20 kişilik kadromuz, 19 oyuncuya inmiş olup, çalışmalarımıza tüm hızımızla devam ederek turnuvaya en iyi şekilde hazırlanmaya devam edeceğiz.”
 

Prof. Dr. Tahsin Beyzadeoğlu (A Milli Takım Doktoru ve TBF Sağlık Kurulu Üyesi)

“Ömer Aşık’ın geçen yıl milli takım kampına katıldığı dönemde de bel ve sakroiliak olarak isimlendirilen leğen kemiği arka ekleminde ağrıları mevcuttu. Hatta o dönemde New Orleans Pelicans takımı kondisyon çalışmaları için kendi takım kondisyonerlerini de Ömer ile beraber göndermişti. Biz geçen yıl yoğun bir tedavi uygulayarak oyuncumuzu Dünya Şampiyonası’nda oynatabilmiştik. Bu yıl sezon içinde de kendi takımında Ömer’in mevcut probleminden dolayı oynayamadığı birkaç maç olmuştu. En son New Orleans Pelicans takım doktoru ile görüşmemizde Ömer Aşık’ın sakroileit ve reaktif artrit probleminin devam ettiğini ve şu anda tedavi gördüğünü öğrendim. Ben de aldığım bu bilgiler ışığında; Ömer Aşık’ın mevcut sağlık problemi ile Avrupa Şampiyonası’na kadar hazır olmasının mümkün olmadığını A Milli Takım İdari ve Teknik heyetine bildirmiş bulunmaktayım”

5 YORUMLAR

  1. Nba sezonunu sapa saglam tamamlayan hatta o kadar sagligina guvenilen ki new Orleans in full chekupdan sonra tam 5 yil icin 60 milyon dolar garanti kontrat verdigi omer asigin birdenbire milli takim oncesi bel agrisi oldugu ortaya cikiyor. Hayat garip! Bel agrisi oyle birseyki kas yirtigi burkulma falan gibi kanitida yok agriyor diyene yok agrimiyor da diyemezsin.Allahin sopasi yok denir ya iste Enes’i Omere guvenip harcamaya kalkarsan oda seni boyle yokta biraktirir. ayni hain damgasini omerede vuramazlar artik bunca yaygaradan sonra. Muthis oldu gercekten Pelicansda 60 milyonluk adamlarinin turnuvada sakatlanma ihtimalinden kurtuldu boylece tesaduf iste…

  2. Omer büyük fedakarlıklar yapmış bir oyuncu ama yinede sağlık sorununa bende pek inanmam. enes olayina gelince ya adam ölü Özür diler yada milli Takıma giremez..Milli takım bu içinde varsa oynar gerçi çok ta umrunda değil

  3. Bu turnuva ile Ersan dışındaki 86-87 jenerasyonu ile vedalaşmak güzel olabilir. Ergin Ataman dönüşümün ilk adımını atarak gençleri kadroya dahil etti. Gençlerin bir çoğu bu seviyelere hazır değil ancak bir şekilde de hazır etmek için ilk adımı atmak gerekiyordu.
    Takımın abisi için Sinan, PG eksiği için Dixon ve Ersan isimlerinin etrafına gençleri koyup 1-2 turnuva daha oynayıp, sonrasında tüm takım gençlere teslim edilmeli.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler