Son çeyrek finalist Rusya | #Eurobasket2017

Eurobasket 2017’de günün ve eleme turunun son maçında Hırvatistan ile Rusya karşı karşıya geldi. Kazananın sekizinci çeyrek finalist olarak Yunanistan’ın rakibi olacağı maçı 101-78 ile Rusya kazandı ve adını çeyrek finale yazdırdı.

Hırvatistan ilk beşi: Ukic-Bogdanovic-Tomas-Saric-Zoric

Rusya ilk beşi: Khvostov-Shved-Kulagin-Vorontsevich-Mozgov

Maça Hırvatistan hücumuyla başlanırken iki takım da ilk hücumlarından boş döndü, açılışı ise üst üste iki üçlük ile Alexey Shved yaptı. Rusya takımı Shved’in önderliğinde skor bulmaya devam ederken Hırvatistan’da ise Saric ve Bogdanovic ikilisi ilk bölümde skoru üstlenen isimler oldu. İki takımın da yüksek yüzdelerle hücum ettiği ve karşılıklı basketlerle geçen periyotta iki ekip de farkı kendi lehine çok açamadı ve ilk periyotu Rusya son hücumda Kulagin’in bulduğu üçlük ile 25-23 önde tamamladı.

İlk periyoda nispeten temponun düştüğü ikinci periyotta beş dakika geride kalırken 35-33 ile Rusya üstünlüğünü koruyan taraftı. Geçen beş dakikada iki taraf da faul hakkını erken doldururken Hırvatistan’da Simon ve Zoric’in üç faule ulaşması istenmeyen bir gelişme idi şüphesiz. Periyot boyu yine iki takım da oyunu kendi taraflarına çekemezken ortada geçen periyot sonunda soyunma odasına Rusya 46-42 önde girdi. Alexey Shved, 14 sayı-üç ribaund-yedi asistlik devre performansıyla takımının en etkili isimi oldu.

FIBA
FIBA

İkinci yarıya iyi başlayan Rusya yaklaşık iki dakika geride kalırken farkı dokuza çıkararak maçtaki en büyük farkı yakaladı. Fark beş-yedi bandında giderken Shved’in çizgide attığı 3/3 ile periyodun bitimine beş dakika kala maçta fark ilk kez çift hanelere çıktı: 58-48. Yalnızca çizgiden sayı bulabildiği bu bölümde hücumda oldukça zorlanan Hırvatistan, özellikle Shved’i durduramadıkça fark gittikçe açıldı ve son on dakikaya girilirken 72-57 ile fark on beşe çıktı.

Son periyoda yine Shved’in doğrudan katkı yaptığı beş sayıyla başlayan Rusya farkı yirmiye kadar getirdi. Skorun ve farkın da verdiği özgüven ile maçı tamamen kontrolü altına alan Rusya periyot boyu rakibinin farkı azaltmasına dahi izin vermedi. Maçtan tamamen kopan Hırvatistan karşısında rahat bir son bölüm oynayan Bazarevich’in ekibi, maçı 101-78 kazanarak çeyrek finale çıktı ve Yunanistan’ın rakibi oldu.

Geri1 of 2

Son çeyrek finalist Rusya | #Eurobasket2017

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler