Slovenya, zorlanmadan galip geldi ve rakibini bekliyor! | #EuroBasket2017

Son 16 turunun ilk maçında karşı karşıya gelen namağlup Slovenya ve Ukrayna, kozlarını Sinan Erdem’de paylaştı. Slovenya, maçtan 79 – 55 galip ayrıldı.

Slovenya ilk beşi: Goran Dragic, Luka Doncic, Edo Muric, Jaka Blazic, Gasper Vidmar

Ukrayna ilk beşi: Denys Lukashov, Oleksandr Lypovyy, Volodymyr Koniev, Maksym Korniyenko, Viacheslav Kravtsov

Maç, Doncic ve Lukashov’un karşılıklı üçlükleri ile başladı. Çeyrek bitimine 7.00 kala tüm sayılarını Doncic’ten bulan Slovenya, Blazic’ten de sayı bularak farkı 6’ya kadar çıkarsa da Lypovyy orta mesafe basketi ile cevabı verdi.Çeyreğin son beş dakikasına ise Dragic ve Korniyenko’nun karşılıklı basketleri ile girildi. Ukrayna’nın basit top kayıpları ve gereksiz faulleri sonrasında fark çift hanelere kadar çıktı. Maçın son iki dakikasında tempo iyice yükselirken karşılıklı top kayıpları neticesinde fark 7’ye kadar indi ve 1.17 kala Ukrayna mola aldı. (19 – 12) Moladan Nikolic’in serbest atış basketleri ve Randolph’ın üçlüğü ile dönülürken fark yeniden çift hanelere çıktı. 8 sayı bulduğu Pustozvonov ile maçtan kopmamaya çalışan Ukrayna, yine de ikinci çeyreğe 26 – 17 geride girdi.

İkinci çeyrekte kaçan boş şutlar ve top kayıpları nedeniyle ilk sayılar hızlı hücumda Cancar’ın smacı ile geldi ve ilk yarının bitimine 8.39 kala Ukrayna molası geldi. Moladan Lypovyy’nin basketi ile dönen Ukrayna, uzun süre sayı bulamadı. Bu durum iki takımda da sürerken ilk yarının bitimine 6.08 kala Slovenya molası geldi. Moladan Kolchenko’nun basketi ile dönülürken, Randolph ona karşılığı verdi ve maça hareketlilik geldi ancak sayı kısırlığı devam etti. Slovenya, son beş dakikadaki tüm sayılarını Randolph’tan bulurken, Ukrayna’da gereksiz şut denemeleri ve basit top kayıpları devam etti. İlk yarının son dakikasına Vidmar ve Kravtsov’un karşılıklı smaçları ile girilirken, 56 saniye kala Slovenya molası geldi. Moladan top kaybı ile dönen Slovenya’nın ardından Ukrayna da mola aldı. (40 – 25) Moladan hücum faul ile dönen Ukrayna, soyunma odasına 42 – 27 geride gitti.

TrendBasket
TrendBasket

İkinci yarıda perdeyi açan isim Vidmar oldu. Pustozvonov ve Dragic’in karşılıklı basketleri ile geçilen çeyreğin ikinci dakikasından sonra, 2 dakika boyunca sayı bulunamadı. Bu suskunluğa son veren isim ise Ukrayna cephesinden Lukashov ve Kravtsov oldu. Çeyreğin son 5 dakikasına  50 – 34 önde giren Slovenya, 9 – 0‘lık bir seri yakaladı. Bu seriye Koniev ve Zaytsev son verirken, Randolph ve Prepelic’ten sayı bulmaya devam eden Slovenya, çeyreği 68 – 43 önde tamamladı.

Son çeyrekte de perdeyi Vidmar açarken, 2 dakika sonra bir baskette Prepelic’ten geldi. Maçın bitmesine 5.33 kala ise Ukrayna molası geldi. (72 – 43) Moladan Pustovyi’nin basketi ile dönen Ukrayna, sayılarını Pustovyi’den bulmaya devam etti. Son 3 dakikada Bobrov’dan üst üste iki alley-oop basketi bulan Ukrayna, Blazic’in basketlerine engel olamayınca farkı eritemedi. Son 2 dakikada rotasyona giren Slovenya, basit top kayıpları yapmaya başladı. Son 2 dakikada toplam 5 sayı atılan maçı Slovenya 79 – 55 kazandı ve rakibini beklemeye başladı.

Geri1 of 2
Use your ← → (arrow) keys to browse

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler