Sırplar, #EuroBasket2017’yi gümüş madalya ile tamamlayan takımlarını coşkuyla karşıladı!

EuroBasket 2017’yi Sasha Djordjevic yönetiminde ve Bogdan Bogdanovic önderliğinde ikinci tamamlayan Sırbistan millî takımı yurduna döndü.

Havalimanından 20 bin taraftarın bulunduğu alana gelen Sırbistan millî takımının oyuncuları ve koç Sasha Djordjevic, Belgrad’da toplanan kalabalığa seslendi.

Djordjevic, “Burada toplanan herkese ve basketbolumuzun 12 efsanesine teşekkür ediyorum. Bu adamlar hepimizi gururlandırdı ve mutlu etti. İki yıl önce madalya ile döneceğimize söz vermiştik. Şimdi yine söz veriyorum, dört yıl sonra yeniden madalya ile burada olacağız.” ifadelerini kullandı.

Takımın deneyimli ismi, eski Galatasaraylı Milan Macvan ise, “Bu müthiş karşılama için çok teşekkür ederim. Turnuvada enerjinizi hep hissettik. Bu teknik ekip ve takımla çalıştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Bunu kelimelerle anlatamazsınız. Umuyorum ki bir dahaki sefer karşınıza altın madalya ile çıkarız.” dedi.

Turnuva boyunca takımını sırtlayan Bogdan Bogdanovic ise, “İyi akşamlar Belgrad, iyi akşamlar Sırbistan! Takım arkadaşlarıma ve size teşekkür etmek dışında ne söyleyeceğim bilmiyorum. Sizi çok seviyorum, inanılmazsınız, bizi daima motive ettiniz. Desteğinize minnettarım.” cümlelerini kullandı.

@KSSrbije/Twitter
@KSSrbije/Twitter

 

kss.rs
kss.rs

 

kss.rs
kss.rs

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler