Sırbistan Ligi finalinde ortalık karıştı: Kızılyıldız boş salonda hükmen şampiyon!

Kızılyıldız ile Partizan arasında oynanan Sırbistan Ligi final serisinde Kızılyıldız, olaylı bir maçın ardından 0-20’lik hükmen galibiyetle şampiyon oldu.

Sırbistan Ligi final serisi ikinci maçında dün akşam Partizan ile Kızılyıldız karşı karşıya gelirken ve tribün olayları daha önce birçok kez olduğu gibi maçın önüne geçerken bu sefer şampiyonun belirlenmesine de önayak oldu.

Olaylar, üçüncü çeyrekte Partizan taraftarlarının Kızılyıldız Başkanı Nebojsa Covic’e ve ailesine yönelik hakaretleri sebebiyle maçın durdurulmasıyla başladı. Ancak asıl karmaşa, oyunun durduğu noktadan sonra yaşandı.

Yaşanan yarım saatten uzun duraksama sırasında taraftarlar salondan çıkarılırken takım oyuncuları da soyunma odasına geri döndü.Bir süre sonra ise Kızılyıldız oyuncuları maçın yeniden başlayacağı umuduyla parkeye geri döndü fakat o noktada Partizan oyuncularının bir kısmı çoktan salondan ayrılmıştı.

Devamında yetkililer maçın boş salonda kaldığı yerden devam etmesi kararını verdi. Ancak Partizan takımı 15 dakika boyunca sahaya gelmeyince de lig yetkilileri, maçı 0-20’lik Kızılyıldız galibiyetiyle tescil etti.

Partizan, yaşananlar ve verilen karar hakkında maçın ardından şu şekilde tepki gösterdi:

“Salonun boşaltılması istendikten sonra siyah beyaz takım, maçın devamı için uzun süre sahada bekledi, böylece KK Partizan’ın resmi temsilcileri, maçtaki duraksama ve 24 saat içinde devam edip etmeme durumu hakkında hakemlerden bilgi alacaktı.

Partizan daha sonra soyunma odasına çekildi ve oyunculara gitmeleri için izin verildi. Hakemler ve Crvena Zvezda oyuncuları duraksamanın üstünden bir saatten fazla bir süre geçtikten sonra aniden sahada göründüğünde, Partizan oyuncuları evlerine gitmişti.

Crvena Zvezda, hakemler ve delege, ulusal şampiyonluk unvanını bu şekilde Crvena Zvezda’ya vermek istiyor ve KK Partizan Mozzart Bet’in böyle bir skandala katılmaya niyeti yok.”

Buna karşılık olarak lig direktörü Aleksandar Grujin ise bunun kendilerinden kaynaklanan bir anlaşmazlık olmadığını ve yaşananların sorumlusunun maçın perşembe gününe ertelendiği anonsunu yapan salon anonsçusu olduğunu söyledi:

“Anonsçunun maça Perşembe günü devam edileceğini söylemesi ya kendi başına ya da birinin yönlendirmesiyle oldu ancak olmamalıydı çünkü bu Partizan’ı zarara uğrattı. Ben sürekli delege ile iletişim halindeydim. Yapılan her şey tüzüğe uygun olarak yapıldı. Maç, delege raporuna dayanarak resmi olarak 20-0 olarak tescil edilecektir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler