Sırbistan, Çek Cumhuriyeti karşısında zorlanmadı, Porto Riko’nun rakibi oldu! | #FIBAOQT

2016 Rio Olimpiyat Elemeleri’nin Belgrad ayağında oynanan ev sahibi Sırbistan ile Çek Cumhuriyeti arasındaki yarı final mücadelesinde ikinci devredeki ezici oyunuyla net bir galibiyet alan Sırbistan, 96-72 galip gelerek finaldeki yerini aldı!

Olimpiyatlar’a giden son basamakta yer alabilmek için parkede yerini alan iki ekip de mücadeleye hızlı bir başlangıç yaptı ve zevkli geçecek bir karşılaşmanın ilk beş dakikası bol skorlu ve dengede geçti. Ardındansa rüzgarı biraz olsun arkasına alan Sırbistan pota altında Jokic ve yayın gerisinden Bogdanovic ile öne geçmeyi başardı ve ilk çeyreği 26-17 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe şansını erken kaptırmak istemeyen Çek Cumhuriyeti sertliği arttırarak ve ortaya düşen her top atlayarak mücadeleci bir başlangıç yapsa da özellikle kaçan serbest atışlar farkı kapamaya yetmedi. Hücumdaki sıkıntısını savunmada dengeleyerek rakibinin de kolay sayı bulmasına izin vermeyen Çekler, soyunma odasına 45-36 mağlup girdi.

Final havasına giren ve işini erken tamamlamak isteyen Sırbistan, ikinci devreye Milos Teodosic’in yalnızca üç buçuk dakikada gelen üst üste 11 sayısıyla başlarken Çek Cumhuriyeti’nin direnci de gittikçe azalmaya başlamıştı. Erken dakikalarda 20 sayı fark sınırına yaklaşan fark çeyrek solarına doğru tek hanelere düşse de kontrolü kaybetmeyen Sırbistan final çeyreğine 73-58 önde girdi.

Finale götüren son çeyrekte istediği reaksiyonu gösteremeyen Çek Cumhuriyeti, oyunu sertleştirmeye çalışsa da konsantrasyonundan ödün vermeyen Sırbistan, hata yapmadı. Mücadelenin son beş dakikasına girilirken 21 sayılık farkı elinde tutan Sırbistan iddiasını sürdü ve 96-72 galip gelerek adını finale Porto Riko’nun rakibi olarak yazdırdı.

Geri1 of 2

Sırbistan, Çek Cumhuriyeti karşısında zorlanmadı, finalde Porto Riko’nun rakibi oldu!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler