Simone Fontecchio: “Zamanım ve dakikalarım gelecek”

Utah Jazz formasıyla ilk sezonunu geçiren Simone Fontecchio, şu ana kadarki NBA deneyiminden bahsetti. 

2021-22 sezonunu Baskonia formasıyla geçirdikten sonra geride bıraktığımız yaz döneminde kariyerini okyanus ötesinde sürdürmeye karar veren Simone Fontecchio, Utah Jazz’deki ve NBA’deki ilk dönemlerine dair konuştu.

Sky Sports’a bir röportaj veren İtalyan oyuncu, NBA’de bulunma konusundaki fikirlerini şöyle dile getirdi:

“Hayal etmesi gerçekten zor, çılgın bir dünya. Şimdilik bu yolculuktan ve deneyimden gerçekten keyif alıyorum. Hazırlanmaya ve mümkün olduğunca şey öğrenmeye çalışıyorum. Olağanüstü bir deneyim. 

NBA’in geride kalan üç haftalık döneminde geçirdiği COVID-19 hastalığının da etkisiyle pek fazla forma şansı bulamayan ve toplamda yalnızca 24 dakika sahada kalan Simone Fontecchio, bu konuda karamsar olmadığını belirttiği açıklamalarda bulundu:

“Bu benim NBA’deki ilk deneyimim. O yüzden oynayacağım her dakika için savaşmak zorundayım. Yavaş yavaş takım arkadaşlarımın ve koçumun güvenini kazanmaya çalışıyorum. Koç Hardy benden her zaman hazır olmamı istiyor.”

“İtalyan taraftarlara da merak etmeyin demek istiyorum. Oynamıyorken bile benim için endişelenmeyin. Zamanım ve dakikalarım gelecek. O yüzden sakin olun.”

İtalyan yıldız, ABD’de geçirdiği bu dönemde milli takımdan takım arkadaşı olan Nicolo Melli ile de sık sık iletişim halinde olduklarını paylaştı:

“Bu yaz milli takımda olan herkes bana tavsiye verdi. Nicolo Melli ile çok konuştum ve konuşmaya devam ediyorum. Bana çok yardımcı oluyor.”

Fontecchio, Utah Jazz forması giydiği beş maçta ortalama 4.8 dakika süre aldı. 26 yaşındaki oyuncu bu beş maçın dördünde sayı atamazken, Houston Rockets karşısında oynanan mücadelede 13 sayı kaydetti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler