Sergio Llull sahne aldı, Anadolu Efes, WiZink Center’dan çıkamadı

THY EuroLeague’in 20. haftasında İspanyol devi Real Madrid’e konuk olan Anadolu Efes, mücadeleden 92-84 mağlup ayrıldı.

Real Madrid ilk beşi: Facu Campazzo – Fabien Causeur – Jeff Taylor – Anthony Randolph – Walter Tavares

Anadolu Efes ilk beşi: Doğuş Balbay – Vasilije Micic – Kruno Simon – Adrien Moerman – Bryant Dunston

Takımlar mücadeleye karşılıklı top kayıpları ve boş hücumlarla başlarken, ilk basket bir buçuk dakika sonra Jeff Taylor’dan geldi. Efes ise ertesi hücumda Simon ile başlangıcı yaptı. Topa baskı yapan Efes, indirilen toplara müdahale etme çabasından sonuç aldı ve Micic ile Simon’dan üst üste gelen sekiz sayı, temsilcimizi öne geçirdi. Tarafların birbirini tarttığı dönemde karşılıklı basketler bulunurken Anadolu Efes ilk çeyreğin son üç dakikasına üstünlükle girdi. Çeyreğin sonunda yine beş sayılık üstünlüğü yakalayan Efes, basit atışlardan yaralanamayınca rakibinin skoru eşitlemesini önleyemedi ve ilk çeyrek 21-21’lik eşitlikle geçildi.

İkinci çeyrekte açılışı Micic yaptı. Real Madrid tarafında ise Randolph perdeyi açtı. Karşılıklı basketlerle ilerleyen mücadelede Motum ile skor üreten temsilcimiz, Tavares’e çare bulamayınca farkı bir türlü açamadı. Karşılaşmanın büyük bölümünü önde götüren Anadolu Efes, şanssızlıklar yaşadığı ve skor üretemediği bölümün sonunda geri düştü. Son saniyede Micic ile isabeti bulan lacivert beyazlılar, soyunma odasına 42-42’lik skorla gidişi tayin etti.

İkinci yarıda açılışı Tavares yaptı. Efes cephesinde ise Dunston ilk isabeti buldu. Üçüncü çeyrekte parkeye enerji koymakta zorlanan Anadolu Efes, buna rağmen Micic ile oyunun içinde kaldı. Ergin Ataman’ın teknik faul aldığı bölümde yakalanan seri ile öne geçen Efes, bu üstünlüğünü koruyamadı. Hakem kararlarının tartışıldığı çeyrekte üstünlüğü ele alan Real Madrid, karar çeyreğine 64-61 üstün girdi.

Karar çeyreğine faullerle başlayan Anadolu Efes, farkın çeyrek başında yediye çıkmasına mani olamayınca mental olarak bir adım geri düştü. Bu eşikteki kritik sınavını sabır faktörü ile aşan temsilcimiz, 6-0’lık seri yakalayarak farkı bir sayıya indirdi ve Real Madrid molası geldi. Moladan Reyes’in isabeti ile dönen Real Madrid, Larkin’in üçlüğüne ve skorun eşitlenmesine engel olamazken Llull sahne aldı ve üst üste sekiz sayı buldu. Kalan bölümde maça ortak olma çabasını sonuçsuz bırakan Real Madrid, mücadeleden 92-84 galip ayrılarak 16. galibiyetini aldı.

İstatistik verilerine ulaşmak için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Kyle O’Quinn Fenerbahçe Beko’ya neler katar? | Köşe yazısı

I "Kyle O'Quinn Fenerbahçe Beko'ya neler katar?" Turkish Airlines EuroLeague'de mücadele eden temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko, kadrosunu Kyle O'Quinn ile takviye etti. ⛔️ TB ÖZEL ⛔️ Uzun arayışlarını sürdüren...

Kyle O’Quinn’in geçtiğimiz sezondaki en iyi performansları | GALERİ

Kyle O'Quinn'in geçtiğimiz sezondaki iyi performansları | GALERİ Koç Igor Kokoskov önderliğinde Turkish Airlines EuroLeague'de son haftalarda iyi bir ivme çizen temsilcimiz Fenerbahçe Beko, aradığı...