Selim Çınar: “Basketbol Şampiyonlar Ligi saygınlığını artırdı” | TB ÖZEL

Pınar Karşıyaka Genel Menajeri Selim Çınar, Basketbol Şampiyonlar Ligi son 16 grubunu TrendBasket’e değerlendirdi.

Basketbol Şampiyonlar Ligi‘nde yapılan kura çekimi sonrası I grubunda TOFAŞ, Happy Casa Brindisi ve Hapoel Unet-Credit Holon ile birlikte mücadele edecek Pınar Karşıyaka’da Genel Menajer Selim Çınar, TrendBasket’ten Can Uluğtekin ve Onur Coşkun’un Clubhouse’da hazırladığı programa konuk oldu.

“Umarım iki Türk takımı birlikte sekizli finale yükseliriz”

Selim Çınar, sezon başında beş Türk takımının mücadele ettiği organizasyonda geriye kalan üç takımın sonuna kadar gitmesini temenni etti. Çınar ayrıca Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin kulüplerden yana aldığı kararlarla saygınlığını artırdığını söyledi. Selim Çınar, gruptan TOFAŞ ile birlikte çıkmayı umut ettiklerini de sözlerine ekledi.

Basketbol Şampiyonlar Ligi‘nin kulüpleri ön plana koymasının ve cezbedici bir ücret vermesinin güzel olduğunu ifade eden Çınar, maç sayısının azalmasına rağmen organizasyonun kulüplere verdiği sözü tuttuğunu aktardı.

“Bilet ve kombine gelirleri, bütçenin %30’una tekabül ediyor”

Transfer ve ekonomik durumdan bahseden Çınar, koronavirs pandemisi nedeniyle bilet, kombine ve hasılat gelirlerinin olmamasından etkilendiklerini dile getirdi. Çınar bu gelirlerin bütçelerinin %30’una tekabül ettiğini söyledi. Başarılı genel menajer kadroya olası bir ekleme yapılması konusunda ise öyle bir planlamanın şu an olmadığından bahsetti.

Raymar Morgan ve maçların ertelenme ihtimali

Raymar Morgan’ın Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde ocak ayının en değerli oyuncusu seçilmesi de yayının gündem maddelerinden biriydi. Genel Menajer Selim Çınar, tecrübeli pota altı oyuncusunun Ufuk Sarıca’nın sisteminde harika performans gösterdiğini ifade etti. Çınar Morgan’ın çok karakterli bir takım oyuncusu olduğunu da sözlerine ekledi.

Playoff grubunda oynanacak maçların koronavirüs ve seyahatler sebebiyle ertelenmesi ihtimalinin, takvimin son bölümüne gelinmesi sebebiyle çok mümkün görünmediğini söyleyen Pınar Karşıyaka genel menajeri, olası bir oyuncu eksikliği durumunda kadroda düzenleme yapma şansı tanınabileceğinin kendilerine aktarıldığını dile getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Retin Obasohan kanatlandı; #BasketballCL’de haftanın en güzel beş hareketi

Basketbol Şampiyonlar Ligi'nde playoff heyecanı başladı ve Retin Obasohan yaptığı smaçla ilk haftaya damga vurdu. Playoff aşamasının ilk haftasında yapılan en güzel beş hareket Basketbol...

#BCL Playoff 1. Hafta’dan en iyi bireysel performanslar

Basketbol Şampiyonlar Ligi Playoff 1. Haftadan en iyi bireysel performanslar Basketbol Şampiyonlar Ligi 2020-21 sezonunun ikinci aşamasına yaklaşık bir buçuk ayı bulan bir aranın ardından...

#BasketballCL Playoff’ta birinci haftanın panoraması

Basketbol Şampiyonlar Ligi Playoff'ta birinci haftanın panoraması Basketbol Şampiyonlar Ligi‘nde playoff aşamasının ilk haftası salı ve çarşamba akşamları oynanan yedi karşılaşma ile geride kaldı, yaklaşık...