Darüşşafaka Tekfen Başantrenörü Selçuk Ernak, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 21. haftasında 93-78 kazanılan Pınar Karşıyaka maçını değerlendirdi.

“Öncelikle oyuncularımı tebrik etmek istiyorum. Baskı altında oynadığımız gerçek. EuroLeague’le beraber oynarken zorlanıyoruz. Mücadele edip kaybettiğimiz maçlar bizi çok yaralıyor. Son maçlardan bu yana mental olarak sahada kalmakta zorlanıyoruz. Bizim için bir kırılma noktası oldu bugün. Onlar da alışık olmadıkları beşlerle oynadı. Buna iyi cevap verdik. 15’e getirdik farkı. Ancak İzmir’deki maç 16 sayıyla bitti. Bugün mücadele ettik bunun için ama 15’te kaldı. Yine de mutluyum. Önümüzdeki maçlar hata yapmamız gereken maçlar.”

“Maçın böyle sert geçmesini bekliyordum. Karşıyaka yeni dönemde defans konusunda ilerlemek adına sertliğini yükseltti. Buna saygı duyuyorum. Ben de sert bir takım oluşturdumç Biz faul yemekten korkmuyoruz ama daha çok oyuncudan katkı almamız bir gerçek.”

Zanis Peiners’in sözleri ise şu şekilde: “Sonunda zorlu bir maç kazandık. Böyle bir maçı kazandığımızı en son ne zaman kazandık hatırlamıyorum. Playoff için savaşıyoruz. Galibiyete ihtiyacımız var. Sıralama açısında da etkili bir galibiyetti. Önemli bir galibiyet. Fikstür de kolaylaşıyor. Playoff için iyi bir adım oldu.”

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir