ING Basketbol Süper Ligi’nin dördüncü haftasında HDI Sigorta Afyon Belediyespor’u mağlup eden Darüşşafaka Tekfen’de Koç Selçuk Ernak maç sonunda konuştu.

102-77’lik skorla maçtan galip ayrılan Daçka’da Koç Selçuk Ernak, takımının savunma performansına dikkat çekerken sezonun kalanı için reçeteyi de belirledi.

Türk oyuncuların performansına da değinen Ernak’ın açıklamaları şöyle:

“Maça gergin başladık. İlk üç maçımızı sekiz günde kaybettik. Eksiklerimizin arkasına saklanmayalım diyoruz ama bizi mutlaka etkiliyor bunlar. Birinci periyodun sonunda, ikinci ve üçüncü periyotlarda iyi bir savunma yaptığımızı düşünüyorum. Bundan başka da bir şansımız olmadığını düşünüyorum. Takımımız beğenebileceğimiz bir noktada bitirecekse bu ligi ancak bu savunmayı yaparak olabilir. Geçen sene bunu başarmıştık. Bu sene yeni oluşan kadroya da bunu anlatmaya çalışıyoruz. Bunu bir başlangıç olarak kabul edip bundan sonra üstüne koyarak daha çok galibiyet almak istiyoruz. Yolumuz uzun ama bu konuda bir hırsımız da var, başımızı öne eğecek takım değiliz.

Son iki seneden de biliyorsunuz, ben Türk oyuncu yabancı oyuncu, başlayan kenardan gelen ayrımı yapmıyorum. Mümkün mertebe herkesi hazır tutup herkesi oynatmaya çalışıyorum. Geçen sene de özellikle takımın akıl ve mücadele koyması gereken yerlerde sırtımızı hep Türk oyunculara dayadık. Bu sene de geçen seneki kıvamda olmamamızın en büyük sebebi bu. Türkler de pandemi sonrası dönemde aynı formda, aynı iştahta ya da aynı güçte değiller. Onlar da toparlamaya çalışıyorlar. Hem kendilerini hem de yeni arkadaşlarını… Bizim için çok önemli. Türklerin geçen sene en çok iş ürettiği, istatistik ürettiği ve dakika aldığı takımdık. Biz böyle bir basketbolu doğru buluyor ve bundan zevk alıyoruz. Umarım daha gençlerini de atabiliriz bu saydığımız isimlerin arasına. O zaman mesleki tatmin ve işten memnun olma duyabiliriz.”


Kaynak: Tivibu Spor

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir