Şehmus Hazer: “Her maça aynı konsantrasyonla çıkıyorum”

Şehmus Hazer, Olimpia Milano mücadelesinin ardından değerlendirmelerde bulundu.

Dün akşam oynanan Olimpia Milano maçının ikinci yarısındaki geri dönüş esnasında kritik rol oynayan Şehmus Hazer, maçın ardından S Sport’a konuştu. Performansına dair değerlendirmeler yapan Şehmus, takımın genel durumuyla ilgili görüşlerini de dile getirdi.

Genç oyuncu, Fenerbahçe’nin çift maç haftasında sırasıyla AS Monaco ve Olimpia Milano gibi iki zorlu deplasmandan galibiyetle dönmesi hakkındaki düşüncelerini şöyle ifade etti:

“Zorlu iki maç oynadık. Bu sefer geriden gelen taraf bizdik. İlk maçın tam tersi oldu. Takım mücadeleden hiçbir zaman vazgeçmiyor. Herkes elinden gelen her şeyi yapıyor. Bu da maçın sonucunu etkiliyor tabii ki. Yolumuza doludizgin devam ediyoruz, mutluyuz.”

“Birbirimize ilk günden beri çok çabuk alıştık takım olarak. Herkes kimin ne yapmak istediğini ve koçun ne istediğini biliyor. Bu da tabii ki bu maçlarda daha çok motive ediyor.”

“Milano’nun bir reaksiyon vereceğini bilerek maça çıktık. Bu reaksiyona karşı bir şey vermemiz veriyordu ama ilk yarı yapamadık. Yaptıklarımızdan ders çıkardık ve ikinci yarıda bunu bilerek oynadık. Sakinliğimizi koruduk ve iyi bir sonuç aldık.”

AS Monaco mücadelesinde hiç süre almamasına karşın Milano maçının karar anlarında takıma önemli katkılar veren Şehmus Hazer, bu konuyla ilgili olarak ise şunları söyledi:

“Her maça aynı konsantrasyonla çıkıyorum. Bazen süre alıyorsun, bazen almıyorsun. Bunlar senin elinde olan şeyler değil ama sahaya girdiğin her anda elinden gelenin en iyisini yapmak zorundasın. Ben de bunu yaptım. Takıma destek verdiğim için mutluyum. İnşallah diğer maçlar da aynı şekilde olur.”

“Benim yanımda ne kadar tehlikeli oyuncular olursa benim işim daha da kolaylaşıyor. Onlar oldukça işim daha da kolay. Onların skor tehditlerinden ben de kendime bir şeyler yaratabiliyorum. Onlardan daha tecrübesizim ama her geçen gün bir şeyler öğreniyorum. Önümüzde uzun bir sezon var. Ne olacağını hepimiz göreceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler