Şehmus Hazer: “Bir basketbol oyuncusunun öğrenme süreci asla bitmez” #BasketballCL

FIBA Şampiyonlar Ligi’nde ortaya koyduğu performansla dikkatleri üzerine çeken Şehmus Hazer, kariyeri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

FIBA Şampiyonlar Ligi resmi internet sitesine konuşan Şehmus Hazer, haftanın beşine seçilmesinden kariyerindeki hedeflere kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu.

20 yaşındaki oyuncunun açıklamaları şu şekilde:

“Maç sonunda AEK karşısındaki istatistiklerimin farkına vardım. Benim için en önemli şey takımıma verdiğim olumlu katkı. Maçlardan önce tamamen oyunuma odaklanıyorum ve maç sırasında beni başka bir şeyin rahatsız etmesine izin vermiyorum.

Performansımdan tatmin değilim. Değerli bir oyuncu olmak için istikrarlı olmanız gerekir ve her zaman iyi performanslar sergilemelisiniz. Bu, üst seviyedeki bir takımda geçirdiğim üçüncü yılım ve sahaya her ayak bastığımda bir öncekinden daha iyi bir performans göstermeye çalışıyorum.

Takımla yaptığımız antrenmanlardan sonra eksikliklerimi kapatmak için bireysel antrenmanlar yapıyorum. Bu süreçte gösterdiğiniz sabır çok önemli. Rotasyonda süre aldığınızda bu şansı kaybetmemek ve daha da ileri gidebilmek için bireysel olarak gelişmeniz gerekir.

İstikrarlı bir oyuncu olmaya özen gösteriyorum. Bu yüzden her maçta aynı disiplin ve kararlılığı ortaya koymaya çalışıyorum. Kalite seviyesi yüksek maçlarda oynamaya alışkın olmam bu yolda bir avantaj.

Türkiye Ligi Avrupa’nın en rekabetçi liglerinden biridir ancak FIBA Şampiyonlar Ligi’nde oynamanın kilit noktası, farklı basketbol tarzlarını da gözlemleyebilmeniz. Hem BSL hem de BCL’yi aynı anda oynamak kolay değil. Bu yüzden genel olarak temponuzu yüksek tutmalısınız. Bence bunlar, oyuncuların eksikliklerini görmelerine ve üst düzey oyuncu olmalarına yardımcı oluyor.

Sezon başında hedefimiz playofflara kalmaktı. Bazı kötü sonuçla elde ettikten sonra bile playofflara kalamayacağımızı hiç düşünmedik. Takım olarak son saniyeye kadar elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Hâlâ sezonun ilk günündeki moddayım, gidebileceğimiz yere kadar gitmek istiyoruz.

Haftanın beşine seçilmek benim için bir mutluluk kaynağı ancak henüz yolun başındayım. Bir Türk oyuncu olarak bu onura erişmekten gurur duyuyorum.

Hâlâ oyunumdaki eksiklikleri kapatmam gerekiyor. Bence bir basketbol oyuncusunun öğrenme süreci asla bitmez.

Bireysel performansımın en doğru değerlendirmesini ancak sezon sonunda yapabileceğim. Şu an sezon ortasındayız ve umarım daha iyi performanslar gösterebilirim.

Teksüt Bandırma, bünyesinde birçok genç ismi barındıran bir oluşum. Herkes takımın misyonunun genç oyuncuları bir üst seviyeye hazırlamak olduğunu biliyor ve biz de bu fırsattan faydalanmaya çalışıyoruz. Avrupa maçlarında oynamak biz genç oyuncuların gelişimi için gerçekten çok faydalı.”


Kaynak: Basketball Champions League

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler