Sean Marks: ”Birkaç oyuncumuz Covid-19 önlemleri nedeniyle kampı kaçırabilir” #NBA

Brooklyn Nets genel menajeri Sean Marks, takımı bugün antrenman yapmak zorunda kalırsa, New York City’nin aşı zorunluluğu nedeniyle bazı oyuncuların katılamayacağını söyledi.

Brooklyn Nets, yeni sezon öncesinde New York’un Covid-19 önlemlerinden nasibini alan takımlardan biri. Gelecek ay başlayacak yeni sezon öncesi takımlar son hazırlık kampına hazırlanırken önlemlerden dolayı kampın yarısını kaçırmaktan çekiniyor.

Sean Marks hazırlık kampı süreci hakkında, ”Bugün oynayabilecekleri konusunda, kimin oynayabileceği hakkında yorum yapamam. Ancak şunu söyleyebilirim ki anlık görüntüde birkaç kişi kampın başlangıcını kaçırabilir. Kimlerini kaçırdığını söylemeyeceğim ama umut ediyorum ki bu isimlere de izin yakında çıkacaktır.” dedi.

Bu ayın başlarında NBA, yerel COVID-19 aşısı yönergelerini uygulayan şehirlerde (şu anda New York City ve San Francisco) ev sahibi takımlarda oynayan oyuncuların bu kurallara uyması gerektiği konusunda takımlara bilgi vermişti.

13 Eylül’de yürürlüğe giren New York yürütme emri, 12 yaşın üzerindeki hiç kimsenin Barclays Center, Madison Square Garden ve diğer kapalı alanlar dahil olmak üzere şehir içindeki “belirli kapalı tesislere” girmesine izin verilmeyeceğini belirtiyor. Spor salonu veya fitness ortamı fark etmeksizin en az bir doz COVID-19 aşısının kanıtını sunmadan içeri girilemeyeceğini belirtiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler