Sasha Djordjevic: ”Her zaman olduğu gibi takım olarak birlik göstereceğiz”

EuroLeague‘de bir deplasman maçına daha çıkmaya hazırlanan Fenerbahçe Beko’da Başantrenör Sasha Djordjevic konuştu.

Gelinen 11. haftada elinde üç galibiyet bulunduran Fenerbahçe Beko, Zalgiris Kaunas deplasmanından galibiyetle dönmek istiyor. Koç Sasha Djordjevic bu mücadelenin sezonun en önemli maçlardan biri olduğunu ve hatalarını azaltarak daha iyi iş çıkarmaları gerektiğini söyledi.

”EuroLeague’deki en zorlu atmosferlerden birinde, çok zorlu bir karşılaşmaya çıkacağız. Zalgiris bir önceki karşılaşmada ilk galibiyetini aldı. Daha iyi durumdalar ve dolu bir salonda, çok iyi bir atmosferde bizi ağırlayacaklar. Bu karşılaşmanın önemini biliyoruz. Maçın kaderini belirleyecek ufak detaylarda daha dikkatli ve iyi olmalıyız. Oyun planımızı uygulamada, organize olmada, şut performansımızda ve savunmadaki hatalarımızı azaltmada daha iyi iş çıkarmalıyız.

Bu süreçte her zaman olduğu gibi takım olarak birlik göstereceğiz. Takım ruhumuzu ayakta tutmalıyız. Oyunumuzdaki bazı detayları iyileştirmeliyiz çünkü ufak detaylar maçın sonucunu belirleyebiliyor. Birlikte, ekip olarak hareket etmeliyiz. Bu maç sezonun bizim için en önemli maçlarından biri ve biz de karşılaşmaya bu şekilde hazırlanıyoruz.”

Achille Polonara da Zalgiris Kaunas mücadelesi önce açıklamalarda bulundu. Zorlu bir karşılaşma olacağını ve oyun planlarını sahaya yansıtmaları gerektiğini söyledi.

”Oldukça zorlu bir takımla karşılaşacağız. Şu ana dek yalnızca bir galibiyet aldılar ama evlerinde harika bir taraftar desteğiyle oynuyorlar ve kadrolarında gerçekten iyi oyuncular var. Ayrıca Zoran Dragic gibi tecrübeli bir ismi de kadrolarına katarak güçlendiler. Çok zorlu bir karşılaşma olacak. Galibiyete ulaşabilmek için çok dikkatli olmalı ve oyun planımızı parkeye yansıtabilmeliyiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler