Sasha Djordjevic: “Bu harika sezonu lig şampiyonluğuyla taçlandırma fırsatım elimden alındı”

Geçtiğimiz hafta içerisinde Bayern Münih’teki başantrenörlük görevinden alınan Sasha Djordjevic konuyla ilgili ilk kez konuştu.

Sırbistan merkezli ALO’da yayımlanan açıklamaya Bayern Münih taraftarına, teknik ekibine ve oyuncularına, rakip takımlara, medyaya ve Bundesliga organizasyonuna teşekkür ederek başlayan Djordjevic, daha sonra Bayern Münih yönetimini hedef aldı.

Ne yazık ki, geçen çarşamba bu harika sezonu Bundesliga şampiyonluğuyla taçlandırıp, daha da başarılı hale getirme fırsatım elimden alındı. Kulübün genel menajeri bana başantrenörlük görevimin “askıya alındığını” söyledi. Ben de ona şöyle cevap verdim: Almanya Kupası şampiyonu, EuroCup yarı finalisti, 23 galibiyet ve 2 mağlubiyetle Almanya Ligi lideri!

Bu sezon başarılı olmamızın en büyük sebebi yönetimin takımın günlük rutinine dahil olmamasıdır. Takım nihayet sakinliğe ve güçlü bir arkadaşlığa kavuştu. Bunlar olmadan kupalar kazanmak imkansız. Takım ve profesyonel ekip arasındaki uyum büyük sonuçları getirdi; gölgede kaldığı duygusuyla barışamayan yönetimin idrak edilemez kıskançlığına rağmen.

Kulübün tüm unsurları, özellikle de oyuncular modern tarihte hiç kazanılmamış Almanya Kupası’nı Audi Dome’daki taraftarlarımızla birlikte kutlamayı hak etti. Buna utanmazca el konulmasından ötürü üzgünüm.

Kişisel fikrimce, bir sporcunun alabileceği en büyük ödül bonuslar değildir; samimi bir alkış ve başarıları birlikte kutladığımız taraftarların takdiridir. Açıklanmayan sebeplerden ötürü, bu özel duygu bizden esirgendi.

Diğer yandan, sezonun başından bu yana, takıma güçlü bir destek yoktu. Kulübün dışındaki insanlar tarafından kişisel mesafe ve olumsuzluk düzenli olarak dışavuruldu.

Yönetim, takımın bir veya iki oyuncu transfer etmesine yardımcı olmak yerine, ki buna sakatlıkların ve ilk beşin yorgun oyuncularının yerini almak adına kupa finalinden önce karar verilmişti, koçun ve teknik ekibin bir kısmının başarısızlığını adil olmayan bir biçimde abarttı. Bayern Münih, kişisel saldırı ve sadece koçların değil, birçok kişinin sıkı çalışmasının doğrudan feshi gibi davranışların üstünde olmalıdır. Yenilemeyecek tek rakip sizin bahçenizde oturandır. Ortak hedefin aksine hareket eden, argümanların gücünü kullanacağına gücün argümanını kullanandır!

Tüm bunlara rağmen, “askıya alınmamdan” birkaç gün evvel “Bayern tarihindeki en iyi sezondan” (alıntıdır) duyduğu tatmini kamuoyu önünde dile getiren Bayern Başkanı Uli Hoeness’e kişisel olarak teşekkür etmek istiyorum. Bu sözlerin başkanın kendisinden, eski bir şampiyondan geldiğini biliyor olmaktan dolayı gururluyum. Elit basketbolun 35 yıldır içinde bulunan birisi olarak, Bay Hoeness’in sözlerini takdirle karşılıyorum.

Bu yılın sonuçları; 50 yıl aradan sonra gelen ilk Almanya Kupası, EuroCup yarı finali, (tarihimizdeki en iyi sonuç) Bundesliga liderliği, söze hacet bırakmamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler