Sasha Djordjevic: ”Bugün taraftarlarımızın desteğiyle kazandık!” #EuroLeague

Erteleme maçında Bayern Münih’i mağlup etmelerinin ardından Koç Sasha Djordjevic maç sonu görüşlerini aktardı.

TrendBasket’in de yerinden takip ettiği maçı Fenerbahçe Beko 81-76 skorla kazandı. Altı maçlık mağlubiyet serisine son veren temsilcimiz Ataşehir’de taraftarının önünde kazandı. Başantrenör Sasha Djordjevic, mücadelenin ardından basın toplantısında konuştu.

”İlk iki çeyreği iyi oynadık. Oyunu iyi açtık, topu iyi paylaştık, sahayı iyi koştuk, iyi savunma yaptık ve onların hatalarını lehimize çevirdik. Üçüncü çeyreğe ritimsiz başladık. Oyun kurmakta problem yaşadık. Rakibimizin çok kolay seri yakalamasına izin verdik. Bu bölümle ilgili net bir açıklamam yok ama takım olarak oyunun devamında karakter gösterdik ve geri gelmeyi başardık.

Benchten gelen oyuncuların katkısı, onlardan alabildiğim enerji çok değerli. Sakatlıktan dönen oyuncuların performanslarının yukarı gidişat göstermesi önemli. Taraftarlarımızın desteğiyle geri geldik ve kazanmayı başardık. Bu karşılaşma 11 Şubat’ta dolu bir salonda coşkulu bir şekilde kazandığımız Real Madrid maçından 3 gün sonra oynanmalıydı. O dönem ne kadar motive olduğumuzu çok iyi hatırlıyorum.

Sezonun geldiği nokta itibarıyla playoff iddiamız kalmamışken en büyük zorluk noktalarımızdan biri motivasyon. Bunu bugün taraftarlarımızın desteğiyle kazandık ve iyi bir mücadele ortaya koyduk.”

Maç esnasında sakatlanarak kenara gelmek zorunda kalan Marko Guduric’in sakatlığı hakkında da konuştu. Çok iyi görünmediğini söyledi.

”Çok ciddi gibi gözükmüyor ama ilerleyen günlerde kontrol edip durumuna bakacağız.”

Djordjevic maçın yıldızlarından Jan Vesely’nin aldığı teknik faul hakkında da yorum yaptı: ”Daha sakin olmalı. Tepkilerini daha sakin bir şekilde ortaya koymalı. Hırsını, kazanma isteğini görebiliyorum, anlayabiliyorum ama daha sakin olmalı.”

Açıklamalarını son olarak maçı 3 sayı, 1 asist ile tamamlayan Markel Starks’ın performansı hakkında konuşarak noktaladı.

”İyi bir performans ortaya koydu. Bulduğu 3 sayılık bir isabet var. Özgüvenli bir oyuncu. Bunu sahaya yansıttı. Afyon’da iyi bir maç çıkarmıştı. Fiziksel olarak da iyi durumda. Buraya geldikten sonra sakatlık yaşayan oyunculardan biriydi. Takım olarak Nando’nun gelişini yakından takip ediyoruz. Özellikle maçların son anında net bir liderlik, topa hakim olma, oyun kuruculuk özelliği kısalarda aradığımız noktalar.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler