Sasha Djordjevic: “Biz bir sonraki maçımızı hep hayatımızın maçı olarak görüyoruz” #EuroLeague

Fenerbahçe Beko başantrenörü Sasha Djordjevic, birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Beko başantrenörü Sasha Djordjevic, FB TV’ye açıklamalarda bulundu. Birçok konuda konuşan Djordjevic, takımın yeni transferi Jehyve Floyd’a da değindi.

Sözlerine, fikstürün sezon başındaki zorluğundan bahsederek başlayan Djordjevic, “Çok zor bir programdı fikstür olarak baktığımızda. Sezona inanılmaz deplasmanlarla başladık. Evde olup onun avantajını yaşama şansımız olmadı. Yeni bir takım yeni bir antrenör… Her şeyi oturtmak için bir sürece ihtiyacımız vardı. Sabır gerekti. Ama çok mücadele eden bir takımız. Bu benim çok hoşuma gidiyor. Savunma karakteri olan bir takımız. Mücadeleye bu şekilde devam ediyoruz.” dedi.

Takımın savunmasıyla ilgili Djordjevic, “Savunma açısından kesinlikle memnunum ama unutmamak gerek ki bu süreçte çok önemli eksiklerimiz var. Taktiksel olarak savunma açısından karakterimizi gösterecek kişilerden biri de Danilo. Sanırım sadece 1 ya da 2 maç oynamış oldu. Onun dışında Dyshawn da 1 aya yakın bir süre yoktu. Takımın o karakterini öne çıkarabilecek oyuncularımızdı. Eksiklerini yaşadık ama diğer oyuncularımızla bunu başarabildik. Çok detay gerekiyor, çalışmak gerekiyor. Takımın kimyasının oluşması için zaman gerekti. Ama şu an çok sert bir taş gibi olduğumuzu düşünüyorum. Rakibin çarpmak istemeyeceği sertlikte bir kaya gibi.” değerlendirmesini yaptı.

EuroLeague’deki ilk yarıyı da değerlendiren Djordjevic, “Sezon sonunda analiz yapmayı severim. Martta hangi noktalarda olunduğu çok öneli. Hala boğazımda düğümlenmiş bir şey var o da Panathinaikos mağlubiyeti. Çok şey değişebilirdi. O maçı biz kazanmıştık ama kaybettik. Sonrasında zincir reaksiyonu gibi geldi. Çok az sayılarla kaybetmelere vs. Onları unutup tekrar savaşçı kimliğimizi sahaya yansıtmak en zor görevlerimizden biriydi. Ben bunu antrenör ve taraftar olarak söylüyorum, ikisinin karışımı gibi bir şey. O maçı kazanabilseydik çok fazla şeyi değiştirebileceğine inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Takımın yeni transferi Jehyve Floyd’la ilgili görüşlerini de paylaşan tecrübeli koç, “Öncelikle Ona hoş geldin demek istiyorum. İnanılmaz atletik bir oyuncu. Çok iyi bir vücudu var. Özellikle uzunlar açısından Ahmet’in sakatlığı, Booker, Barthel… Jan Vesely’e biraz daha fazla süre vermek adına bizim için çok önemli bir transfer. Bu açılardan bize destek olmasını bekliyoruz.” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler