Turkish Airlines EuroLeague’in İspanyol devi FC Barcelona’nın yeni koçu olan Sarunas Jasikevicius, resmi imza töreninde açıklamalarda bulundu.

Kendisi için düzenlenen resmi imza töreninde üç yıllık sözleşmeye imza atan Koç Sarunas Jasikevicius, basın mensuplarının sorularına kritik yanıtlar verdi. Pau Gasol’den kadro yapılanmasına, Barça’da geçirdiği eski günlerden hedeflerine kadar birçok konuda soruları yanıtlayan Saras’ın açıklamaları şöyle:

“Bu süreçte birçok farklı isimden bahsediliyor, fakat transferler resmiyet kazanana kadar bunlar hakkında bir şey söylememiz doğru olmaz. Pau Gasol ile çok yakınım, onu kadromuzda görmeyi isterim.

Barcelona ile büyük başarılar kazanmak istiyorum. İyi basketbol oynayarak başarılar kazanmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Şu ana kadar Barcelona yönetimiyle sık sık telefonda ve yazışarak konuştuk. Ancak şu ana kadar genellikle koç ekibiyle alakalı konuşuyoruz. Kadro olarak iyi bir takıma sahibiz, daha güçlü bir takım olmak için de elimizden geleni yapacağız.”


Kaynak: FC Barcelona

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

1 Comments

  1. volkan kasal - 07/07/2020

    Sarunas'ın geçmişi oyuncu olarak çok parlak.Hoca olarak sadece Zalgiris'i çalıştırdı.Zalgiris kolej havasında,sonuç ne olursa olsun takımı destekleyen bir taraftara sahipti.Fazlaca bir kamuoyu baskısı yoktu.Ancak Barcelona çabuk başarı bekleyen hatta sabrı kalmamış bir camia.Yani en küçük başarısızlığa dahi sabrı kalmamış durumda.Bu nedenle koçun işi zor.Onu ayrıca kariyerleri parlak ve başarıya nispeten doymuş oyuncular bekliyor. Ayrıca taraftarın maç esnasında aklı başka yerde..!

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir