Sarunas Jasikevicius Zalgiris Kaunas’ın Fenerbahçe Beko’ya 76-43 mağlup ettiği maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.

“Fenerbahçe’yi tebrik ediyorum. Daha iyi hazırlanan, daha iyi oynayan takım onlardı. Tecrübe çok önemi rol oynadı bu akşam. Yapmak istediğimiz hiçbir şeyi yapamadık, son iki aydaki performansımızı sahaya yansıtamadık.”

“Aradaki fark önemli değil. Fenerbahçe 1-0 önde. Hatalarımızı düzeltmek için 48 saatimiz var. Geçmişteki serilerde ne olduğu umurumda değil, bu 2019 yılında Fenerbahçe ile Zalgiris arasında oynanan bir seri.”

“Fiziksel seviyemizi nasıl yükselteceğimize çalışmamız gerekiyor. Çok fazla top kaybı yaptık, oyun kurucularımızın tercihlerinde sorunlar yaşadık. Kaç ikilik ya da üçlük attığınız önemli değil, maçın size gelmesini bekliyorsunuz, ona göre hareket ediyorsunuz. Çok iyi savunma yapan bir takıma karşı oynadık ve 23 top kaybı yaptık. Beni düşündüren konu bu.”

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir