Geri1 of 2

Fenerbahçe Beko Zalgiris Kaunas’a göz açtırmadı, rahat bir galibiyet elde etti

Fenerbahçe Beko Turkish Airlines EuroLeague playoff’taki ilk maçında Zalgiris Kaunas’ı Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda konuk etti. Sarı lacivertli ekip Zalgiris Kaunas’ı 76-43 mağlup etti ve seride 1-0 öne geçti.

Karşılaşmanın ilk çeyreğinde her iki ekip de agresif bir savunma performansı sergiledi. Fenerbahçe Beko hücum aksiyonlarını Marko Guduric’in liderliğinde geliştirirken Zalgiris Kaunas alanı iyi kullanıp Aaron White ile skor üretti. İki takımın da doğru hücum etmekte zorlandığı ilk çeyreği Fenerbahçe Beko, Gigi Datome’nin de hücum organizasyonuna dahil olmasıyla 15-13 önde kapattı.

İkinci çeyrekte Fenerbahçe Beko hücumda çok iyi bir oyun ortaya koydu. Nikola Kalinic, Marko Guduric ve Bobby Dixon üçlüsünün sırtladığı sarı lacivertli ekip savunmadaki agresifliğini de korumayı başarınca oyunun kontrolünü ele geçirdi. İyi hücum ettikçe savunmadaki agresifliğini daha da artıran Zeljko Obradovic’in ekibi aradaki sayı farkını açtığı gibi çift hanelere de taşıdı. Fenerbahçe Beko çok iyi oynadığı ikinci çeyrek sonunda soyunma odasına 38-21 önde gitti.

Fenerbahçe Beko Zalgiris Kaunas’ın üçüncü çeyrekte oyunun gidişatını değiştirmek için hamle yapmasına izin vermedi. Savunmadaki agresif performansını sürdüren sarı lacivertli ekip hücumda da Marko Guduric ve Kostas Sloukas’ın oyun organizasyonuna yaptığı katkıyla skor üretti. Fenerbahçe Beko’da ilk çeyrekte iki faul yapan Jan Vesely bu çeyrekte de iki faul yapınca kenara geldi. Zeljko Obradovic’in ekibi çeyreğinde devamında da oyundaki üstünlüğünü korudu ve aradaki sayı farkını açarak final çeyreğine 59-35 önde girdi.

Final çeyreğinde oyunun kontrolünü elinde tutan Fenerbahçe Beko hücumda alanı doğru kullanıp doğru paylaşarak Zalgiris Kaunas’ın savunma agresifliğinin tamamen kırılmasını sağladı. Bu bölümde Erick Green ve Gigi Datome ile skor üreten sarı lacivertli ekip aradaki sayı farkını biraz daha açarak Zalgiris Kaunas’ı 76-43 mağlup etti. Fenerbahçe Beko bu sonuçla playoff serisinde 1-0 öne geçti. Serideki ikinci karşılaşma 18 Nisan Perşembe 20.45’te yine Ataşehir’de oynanacak.


Resmi istatistik servisi | Fenerbahçe Beko – Zalgiris Kaunas (EuroLeague)

Geri1 of 2

Fenerbahçe Beko Zalgiris Kaunas’a göz açtırmadı, rahat bir galibiyet elde etti

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir