Sammy Mejia: “Türkiye’de oynamak kariyerimde aldığım en doğru kararlardan”

Aktif basketbolculuk kariyerini geçtiğimiz günlerde noktalayan Sammy Mejia, Türkiye’de oynama kararını kariyerinin en doğru kararlarından olarak nitelendirdi.

Anadolu Ajansı’na konuşan Sammy Mejia, Türkiye’de geçirdiği yılları değerlendirirken burada oynama kararının kariyerinde aldığı en doğru kararlardan biri olduğunun altını çizdi.

Mejia’nın açıklamaları şöyle:

“Doğru zamanda emeklilik kararını aldığımı düşünüyorum. Ailem benim için yıllarca çok fedakarlık yaptı. Bu zor zamanlarda onlarla birlikte olmak istiyorum.

TOFAŞ her zaman kalbimde olacak. Eğer iyi oynadıysam, bu kulübün bana sağladığı ortamdan geliyor. Kendini evinde gibi hissettiren bir kulüpte işine odaklanmak çok kolay. Şehir ve taraftarları benim ve ailem için çok harikaydı. Taraftarları hiçbir zaman unutmayacağım. Onları yakın gelecekte tekrar görmeyi umut ediyorum.

Kendimi uzun süre burada oynadığım için şanslı hissediyorum. Türk insanı dünyada en sıcak ve kibar insanlar arasında. Ben ve ailem buradaki hayatımızı sevdik. Çünkü biz, Türk insanı tarafından sevildik ve kabul gördük. Onlar kalite ve kültürde zenginler. Türkiye’de yaşadığım hayat tecrübesine bayıldım. Burada oynamak kariyerimde aldığım en doğru kararlar arasındaydı.

Coronavirus sürecinde Türkiye’de kendimi güvende hissettim. Ayrıca bu süreçte evde kalarak ve kalabalıktan uzak durarak üstüme düşeni de yaptım. Liglerin askıya alınmasıyla herkesin rahatladığından eminim.

Her zaman herkese Türkiye’yi ne kadar sevdiğimi ve ne harika bir ülke olduğunu söylüyorum. Şimdiden çok özledim bile. Zaman geçtikçe daha da özleyeceğimden eminim. Harika kültür, harika insanlar, harika ülke. Kalbimin bir parçası her zaman orada sizinle olacak. Kültürü, insanları ve tarihini sevdim ama muhtemelen en çok yemeklerini özleyeceğim. Yaratıcı ve zengin yemek kültürüne bayıldım, harikaydı. Sanki Türkler yemeği kalpten içtenlikle pişiriyor ve aldığınız her ısırıkta bunu hissediyorsunuz. Yemek kitabı satın aldım, böylece gelecekte yaşayacağımdan emin olduğum şiddetli arzu ve özlem durumunda kendimizi doyurmayı deneyebiliriz.”


Kaynak: Anadolu Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler