Sam Presti’den Paul George’a yalanlama geldi #NBA

OKC Thunder Genel Menajeri, yaz dönemi içerisinde LA Clippers’a takaslanan Paul George’un süreç hakkındaki açıklamalarını üstü kapalı bir ifadeyle yalanladı.

ESPN’e konuşan Sam Presti, Paul George’un takas sürecinde alınan kararların karşılıklı olduğu yönündeki açıklamalarını yalanladı.

Presti, konu hakkında şunları söyledi:

“Paul George ile ilgili dünyalar kadar güzel şeyler düşünüyorum. Bence herkes bunu biliyordur. ‘Karşılıklı’ kelimesini kullandığını biliyorum. Bu konuda onunla hemfikir olduğumu söyleyemem çünkü bu Paul George’u takaslamak istediğimiz anlamına geliyor ancak bence çoğu insan da bu konunun bizim yaz döneminde öncelik listemizin başında olmadığına katılacaktır. Ancak ortada düşmanca bir durum da yok. Ayrıca bu konunun ele alınış şekline de saygı duymak durumundayım. Bu konuyu organizasyonun da yararına olabilecek şekilde gerçekleştirebilmiş olmamız da bu takası gerçekleştirilebilir bir şey kıldı.

Oyuncular birbirleriyle konuşabilmek ve birbirlerini farklı takımlara gitmeye ikna edebilmek konusunda özgürler. Bunu sınırlayan bir şey de yok. Bizim için durumu değiştiren de bu oldu belli ki. Ancak ben gerçekten herkesin çıkarına olacak şekilde bunu gerçekleştirebildiğimiz ve bir çözüm bulabildiğimiz için iyi hissediyorum çünkü dönüp bakınca muhtemelen bu senaryo ile normal şartlarda gelecek sezon karşı karşıya kalacaktık. Kontratında yalnızca bir yıl kalmış olacaktı ve plan yapmak için daha fazla zamanımız olsa da bu sefer alabildiğimiz kadar değerli parçalar alabileceğimizi düşünmüyorum.”


Kaynak: ESPN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler