Sam Presti: “Vasilije Micic ile anlaşmaya çok yakındık”

Oklahoma City Thunder Genel Menajeri Sam Presti, Vasilije Micic hakkında açıklamalarda bulundu.

2021-22 sezonunun bitmesiyle birlikte Anadolu Efes ile olan kontratında NBA için bir çıkış maddesi olan Vasilije Micic’in geleceği uzun süre belirsizliğini korumuştu. NBA haklarını elinde bulunduran Oklahoma City Thunder ile görüşmelerde bulunan Vasilije Micic, son raddede Anadolu Efes’te kalmaya karar vermişti.

Dün basın mensuplarıyla bir araya gelen ve uzun bir röportaj veren Oklahoma City Thunder Genel Menajeri Sam Presti, konuşmasının bir noktasında bu süreci de açıklığa kavuşturdu. Presti, anlaşmaya epey yakın oldukları bir noktaya geldiklerini söyledi:

“Haklarını aldığımızdan bu yana uçuşa geçmiş durumda. Size söyleyebileceğim tek şey, bir noktada anlaşmaya oldukça yakındık. Bir sözleşmesi var ve şu an oraya bağlı. Ancak hiçbir şeyin üstünü çizmedik. Muhtemelen yıldan yıla bir mesele.”

Yeteneklerini okyanusun öte tarafına taşıyıp taşımayacağı iki sezondur büyük tartışma konusu olan Vasilije Micic’in NBA hakları Oklahoma City Thunder’da kalmaya devam ediyor. Micic, Efes’te kalma kararı aldıktan sonra verdiği bir röportajda, “Bir sonraki durağım NBA olacak. Şu ana kadar olmadı ama sakince bekliyorum.” diyerek ABD’ye gitme konusundaki fikrinin sabit olduğunu belirtmişti.

Dört sezondur Anadolu Efes forması giyen Micic, Anadolu Efes tarihinin en parlak günlerinde takımın en önemli yıldızlarından biri oldu. 28 yaşındaki yıldız oyuncu, EuroLeague’de gelen back to back şampiyonlukların ikisinde de Final Four MVP’si seçilmeyi başardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler