Sağlığına kavuşan Zion Williamson parkelere geri dönüyor! #NBA

İlerleme kaydediyor dendi, geri dönecek dendi, sonrasında bu sezonu da kapattı dendi ama artık elimizde net bir açıklama var!

Çok uzun süredir parkelere dönmesi beklenen Zion Williamson için engeller kalktı. Kulüpten yapılan açıklamada tamamen sağlığına kavuştuğu ve geri dönüşü için herhangi bir engelin kalmadığı söylendi.

Zion parkede son kez 4 Mayıs 2021 tarihinde yer almıştı. Uzun bir dönem daha rehabilitasyonda kalan New Orleans Pelicans yıldızını önümüzdeki sezon sağlıklı şekilde izleyebileceğiz.

Parkelere dönüş süreci yılan hikayesine dönen Zion Williamson için birçok kez yeşil ışık yansa da henüz hazır değildi. Onu son dönemlerde takımla çıktığı antrenmanlarda yaptığı şık smaçlarla takip ediyorduk. Şimdi onlardan 2022/23 sezonunda çokça göreceğiz.

21 yaşındaki yıldız, tamamını kaçırdığı bir sezonun ardından bu yaz takımıyla birlikte antrenmanlara çıkacak. Geçtiğimiz aylarda Pelicans ile devam edip etmeyeceği sorulduğunda da ”Elbette sözleşmemi uzatacağım” cevabını vermişti. Her seferinde de kenardan izlemenin berbat olduğunu ve parkeye çıkmak istediğinin altını çiziyordu.

Zion NBA kariyerinde toplamda 85 maça çıkmıştı. 25.7 sayı, 7.0 ribaund, 3.2 asist ortalamaları kaydetmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler