fbü

THY Euroleague’de Fenerbahçe Ülker, deplasmanda CSKA Moskova’yı 78-74 mağlup ederek 8. maçındaki 7. galibiyetini aldı.

Maça iyi başlayan ve ilk 5 dakika sonunda 12-4 önde olan taraf Fenerbahçe Ülker oldu. İlk 10 dakikada temsilcimizde Kleiza etkili olurken CSKA’da Pargo takımını sırtladı. İlk çeyreğe nokta koyan basketi Pargo attı ve çeyrek 19-17 Fenerbahçe üstünlüğüyle kapandı. İkinci çeyreğe hızlı başlayan taraf CSKA Moskova oldu. 6-0’lık seri yakalayan CSKA’nın serisine karşılık, Kenan ve Bjelica’dan geldi. İlk yarıya son noktayı koyan üçlük Bo McCalebb’den geldi ve ilk yarı 41-35 Fenerbahçe üstünlüğüyle sonlandı.

Üçüncü çeyreğe de hızlı başlayan taraf CSKA oldu. Ardından karşılıklı basketlerle skor başa baş gitti. CSKA’nın 9-0’lık serisi geldi ve skor 50-45’e geldi. Bu serinin ardından Bjelica devreye girdi ve skor Kenan’ın serbest atışlarıyla eşitlendi. Ancak üçüncü çeyreğin son saniyesinde Micov’un kendi sahasından gönderdiği üçlük üçüncü çeyrek skorunu 59-56 CSKA lehine tahin etti. Maçın son çeyreği hareketli başladı ve karşılıklı üçlükler geldi. Maçta son 5 dakikaya girilirken CSKA 67-66 öndeydi. Ardından Bogdanovic ve Kleiza’nın üçlükleri geldi ve fark 5’e çıktı. Son 40 saniyeye 5 sayı önde giren Fenerbahçe Ülker maçı 78-74 kazandı ve grup liderliği için büyük bir avantaj yakaladı.

Ev sahibi ekip CSKA Moskova’da Sonny Weems 20 sayı, 4 ribaund ile en etkili isim olurken Teodosic 14 sayı, 4 asist ve Jeremy Pargo 15 sayı, 2 asist ile mücadele etti.

Temsilcimiz Fenerbahçe Ülker’de ise Bojan Bogdanovic 18 sayı, 5 ribaund, Linas Kleiza 13 sayı, 4 ribaund ve  Emir Preldzic 5 sayı, 8 asist, 6 ribaund ile galibiyetin mimarı oldular.

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir