Rudy Gobert maksimum kontratı elinin tersiyle itti, süper maksimum istedi #NBA

Utah Jazz’in yıldız isimlerinden Rudy Gobert, süper maksimum kontrat istediği gerekçesiyle maksimum kontrat teklifini elinin tersiyle itti.

ESPN’den Tim MacMahon ve Brian Windhorst’un aktardığı bilgilere göre Utah Jazz, önümüzdeki yaz serbest kalacak Rudy Gobert’e maksimum kontrat teklif etti. Ancak başarılı oyuncu, süper maksimum kontrat istediği gerekçesiyle bu teklifi reddetti.

2014 yılından beri NBA’de boy gösteren Gobert, şimdiye kadar kazandığı yılın savunmacısı ödülleri ve All-Star oluşuyla kontratı gereği takımından süper maksimum kontrat isteme hakkı kazanmıştı. Kazandığı bu hakkı kullanmak isteyen Gobert, 21 Aralık tarihine kadar Jazz ile sözleşme imzalamazsa önümüzdeki yaz serbest kalacak.

Süper maksimum kontrat alması halinde takımın maaş boşluğunun yüzde 35’ini dolduracak olan Gobert, NBA’de coronavirus salgınının yayılması konusundaki günah keçisi olmuştu.

Coronavirus sürecinde Donovan Mitchell ile arası açılan Gobert’in Mitchell ile olan ilişkisini Jazz’in de eskisi kadar önemsemediği kaydedildi.

Jazz’in diğer yıldızı Donovan Mitchell ise geçtiğimiz ay takımıyla süper maksimum kontrat imzalamıştı.


Kaynak: Brian Windhorst & The Hoop Collective

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler