Royal Halı Gaziantep’ten farklı Pınar Karşıyaka galibiyeti!

Spor Toto Basketbol Ligi’nin 21. Hafta mücadelesinde Royal Halı Gaziantep, evinde ağırladığı Pınar Karşıyaka’yı 97-81 mağlup ederek ligdeki 11. galibiyetini elde etti ve Pınar Karşıyaka ile aralarındaki galibiyet farkını bire indirdi.

Mücadele yüksek bir tempoda başlarken, ilk dakika Colton Iverson ve Tomislav Ruzic’in karşılıklı basketleriyle geçildi. İlk üç dakikalık bölümde ev sahibi dört üçlük isabeti bulmayı başardı ve iki takımın da skorer bir görüntü ortaya koyduğu ilk altı dakika 18-16’lık Royal Halı Gaziantep üstünlüğüyle geçildi. Takımlar etkili hücum performanslarını çeyrek geneline yayarken, karşılıklı serbest atışlara sahne olan son bölüm 27-26‘lık Gaziantep üstünlüğüyle tamamlandı ve ilk çeyrek tek sayılık üstünlükle ev sahibi lehine sonuçlandı.

İkinci çeyrek ilk periyotun aksine skor yönünden kısır başladı ve çeyrekte ilk üç dakika 30-29’luk İzmir ekibinin üstünlüğüyle geçildi. Ev sahibin Earl Calloway etkili bir görüntü çizerken, Ufuk Sarıca’nın ekibi beklentilerin üzerinde bir katkı veren Can Altıntığ’ın kaydettiği sayılar ve günün başarılı ismi Colton Iverson’un sayılarıyla üstünlüğünü sürdürdü. (37-40) Son bölüme girilirken Jure Balazic ile üst üste iki basket kaydeden ev sahibi yakaladığı seriyle üstünlüğünü ele geçirdi. (41-40) Yarının son dakikasında iki ekip de sayı üretemezken devre arasına 41-40‘lık Royal Halı Gaziantep üstünlüğüyle girildi.

@gantepbasketbol
@gantepbasketbol

Üçüncü çeyrek Kenny Gabriel ve Jawad Williams’ın karşılıklı basketleriyle başlarken, ilk iki dakika 47-46’lık Gaziantep üstünlüğüyle geçildi. Ev sahibinde ikinci devreye iyi bir görüntü çizerek başlayan Jawad Williams, skorer oyununu sürdürerek ev sahibini skorda önde tutmaya devam etti. (52-50) Earl Calloway, Jawad Williams ve Tomislav Ruzic ile üst üste hücumlarından sayıyla dönen Royal Halı Gaziantep, son üç dakikaya 60-54 önde girdi. Konuk ekip çeyreğin ikinci bölümünde sayı üretmekte zorluk çekerken, Lazeric Jones ile sayılar bulan İzmir temsilcisi son dakikaya girilirken farkı üç sayıya indirdi. (60-57) Son on beş saniye Earl Calloway ve Colton Iverson’un karşılıklı basketlerine sahne olurken, son çeyreğe 64-59‘luk Royal Halı Gaziantep üstünlüğüyle girildi.

Son çeyreğin ilk dakikaları karşılıklı basketlere sahne olsa da, rüzgarı arkasına alan ev sahibi, Jure Balazic ve Andry Rautins’in art arda kaydettiği basketlerle farkı çift hanelere çıkardı. (74-63) Ufuk Sarıca’nın molasından Pınar Karşıyaka hücumda etkili bir görüntü çizerek dönse de, rüzgarı devam ettiren ve dış şutlarda iyi bir yüzde yakalayan ev sahibi Balazic ve Rautins’in üçlükleriyle son beş dakikaya 84-75 üstün girdi. Bu bölümde Pınar Karşıyaka sakatlanan Lazeric Jones’u kaydederken, Amerikalı guard sedyeyle dışarı taşınarak maçın kalan bölümünde forma giyemedi. Ev sahibi Jones’un sakatlığının ardından Balazic ile bir üçlük daha kaydederken fark da on dört sayıya çıktı. (89-75) Kalan dakikalarda da aradaki farkı korunurken, mücadele 97-81‘lik üstünlükle sonuçlandı.

Bireysel istatistikler

live.tbf.org.tr
live.tbf.org.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler