Royal Halı Gaziantep, son nefeste kazandı!

Spor Toto Basketbol Ligi’nin yirmi üçüncü hafta karşılaşmalarında Royal Halı Gaziantep Basketbol, Ankara ekibi Türk Telekom’u evinde konuk etti. İlk çeyreğin ardından iyi bir geri dönüş yakalayan Türk Telekom, son dakikaya kadar mücadele etti ancak ev sahibi ekip son saniyelerde skorda öne geçerek karşılaşmayı 83 – 79 skorla kazandı. 

Karşılaşma Royal Halı Gaziantep oyuncusu Andy Rautins‘ten gelen üç sayılık basket ile başladı. Başarılı basketin ardından her iki takım da yaklaşık iki dakika kadar skor üretemezken, Erkan Veyseloğlu ile de Türk Telekom ilk sayılarını buldu. Sonrasında yeniden karşılıklı skor üretmede zorlanan takımlar, oyuna bir türlü istedikleri şekilde adapte olamadılar. İlk beş dakika geride kalırken, tekrardan Andy Rautins ve Erkan Veyseloğlu‘nun karşılıklı sayılar bulması ile maç hareketlenirken, ev sahibi ekip Royal Halı Gaziantep Altan Erol – Jawad Williams ikilisinden art arda sayılar buldu ve araya on bir sayı fark koydu. (13 – 6) Takımının tek skor üreten ismi olan Erkan Veyseloğlu, ilk çeyrekte son üç dakikaya girildiği sırada pozisyonunda bir isabet daha bularak sekizinci sayısına ulaşmış oldu. Skor üretmede kısır geçen ilk çeyrek 21 – 13 Royal Halı Gaziantep’in üstünlüğü ile tamamlandı.

İkinci çeyrek de karşılaşmanın başında olduğu gibi Andy Rautins‘ten gelen üç sayılık basket ile başladı. Her iki takım da yine skor üretmede biraz zorlanırken, Türk Telekom’da Evren Büker atışında isabet bularak takımını az da olsa harekete geçirdi. Andy Rautins, takımının lehine skoru yukarılara çekmek için yükü sırtlarken; konuk ekipte Corperryale Ladorable Harris – Marcus Haislip ikilisi art arda etkili sayılar buldu. Takım arkadaşlarına skorda Eric Burkner de yardım ederek ev sahibi ekip karşısında iyi bir tempo yakalamış oldular. (36 – 31) Royal Halı Gaziantep’in temposunda düşüş yaşanırken, başarılı oyuncu Jawad Williams isabet bulduğu üç sayılık atışın ardından takımını harekete geçiren isim oldu ancak konuk ekip, Corperryale Ladorable Harris‘ten gelen art arda sayılar ile hücumda ev sahibi ekipi zorlamaya başladı. İlk yarıda son bir dakika içerisine girildiği sırada skor 43 – 39’u gösterdi ve Türk Telekom, çeyrek başından bu yana arada bulunan on bir sayılık farkı dörde indirmeyi başardı. Eric Buckner‘ın da son saniyelerde skora katkı vermesinin ardından ilk yarı 44 – 42 ev sahibi ekibin önderliğinde tamamlandı.

@gantepbasketbol
@gantepbasketbol

İkinci çeyrekte Royal Halı Gaziantep’ten daha iyi bir performans ortaya koyan Ankara ekibi, üçüncü çeyreğe de bulduğu o ritim ile başladı. Evren Büker ve Corperryale Ladorable Harris ile hücumda aktif pozisyonlar bulan Türk Telekom, karşılaşmanın başından itibaren ilk defa bu çeyrekte öne geçti. (50 – 51) Organize olamayan ev sahibi ekipte 6 – 0’lık kritik bir seri yaklayan Altan Erol, takımına rahat bir nefes aldırdı. Türk Telekom, Erkan Veyseloğlu ile skor üretirken, Royal Halı Gaziantep’te Can Uğur Öğüt son saniyelerde başarılı isabetler bularak takımını skorda tekrar öne geçirmeyi başardı ve final periyotuna 63 – 62 skorla ev sahibi önde girdi.

İşlerin kızıştığı üçüncü çeyreğin ardından son periyota her iki takım da sıkı bir mücadele ile başladı. Jure Balazic ile ilk sayılarını bulan Royal Halı Gaziantep, can kurtarıcı Can Uğur Öğüt ile de skoru yukarı çekmeye devam etti. Öte yandan Erkan Veyseloğlu ve Corperryale Ladorable Harris ile sayılar bulan Türk Telekom, karşılaşmanın bitimine altı dakika kala skorda yeniden beraberliği yakaladı. (69 – 69) Skorda kovalamacalar devam ederken, her iki takım da rakibinin üzerindeki baskıyı artırdı. Earl Colloway ve Can Uğur Öğüt ile başarılı pozisyonlar yaratan Royal Halı Gaziantep, son bitime kırk üç saniye kala aradaki bir iki sayılık farkı yedi sayıya kadar çıkarmayı başardı. Son sayılarını Corperryale Ladorable Harris‘ten bulan Türk Telekom, ikinci çeyrekten itibaren iyi bir oyun sergilese de rakibi Royal Halı Gaziantep karşısında sonunu getiremedi ve karşılaşmadan 83 – 79 skorla mağlubiyet alarak ayrıldı.

Çıktığı son beş maçından da galibiyet alarak ayrılan Royal Halı Gaziantep, ligde on üç galibiyet, on mağlubiyet derecesine ulaşırken; son dört maçını kaybeden Türk Telekom ise beş galibiyet, on sekiz mağlubiyet derecesine ulaştı.

Salon: Karataş Şahinbey Spor Salonu

Hakemler: Emin Moğulkoç, Alper Özgök, Serhat Büker

Geri1 of 3

Royal Halı Gaziantep, son nefeste kazandı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler