Robert Sarver, Phoenix Suns ve Phoenix Mercury’yi satma kararı aldı!

NBA tarafından ağır cezalara çarptırılan Robert Sarver, sahibi olduğu takımları satışa çıkardığını duyurdu.

2021 Kasım ayında hakkında NBA tarafından soruşturulma başlatılan ve yakın dönemde lig yönetiminin bir yıl hak mahrumiyeti ve 10 milyon dolar para cezasına çarptırdığı Robert Sarver, kamuoyundan gelen baskılara daha fazla direnemedi ve sahibi olduğu Phoenix Suns ile Phoenix Mercury’yi satma kararı aldığını açıkladı.

Robert Sarver’ın yaptığı açıklamanın satır başları şu şekilde:

“Şu an derin pişmanlık duyduğum sözler, 20 yıldır inşa etmeye çalıştığımız organizasyonu gölgede bıraktı. İnançlı bir adam olarak, af yoluna inanıyorum. NBA yönetiminin verdiği bir yıllık cezanın odaklanmak, bazı şeyleri düzeltmek ve kişisel ihtilaflarımın, benim ve birçok taraftarın çok sevdiği takımların üstünden kalkmasını sağlamak için zaman sağlayacağını bekliyordum.

Ancak şu anki affı olmayan iklim, bunun mümkün olmasına izin vermedi. Bu sebeple, Phoenix Suns ve Phoenix Mercury için alıcı bulma sürecini başlatıyorum. 

Bu iki takım ve oralarda çalışan insanlar için dikkat dağıtıcı bir unsur olmak istemiyorum. İki organizasyon için de en iyisini diliyorum. Bu, herkes için en doğru yol.

Aynı zamanda, daha iyi bir insan olmak için çalışmaya ve topluluğu desteklemeye devam edeceğim.”

NBA’in Robert Sarver hakkında yaptığı soruşturmanın temel sebebi, Sarver’ın yaptığı iddia edilen kadın düşmanlığı ve ırkçılık söylemleriydi. Çalışanlara yönelik uygunsuz hareketlerde bulunan 60 yaşındaki iş insanının, çalışma ortamının toksikleşmesine sebep olduğu iddia edilmişti. ESPN’in birçok Suns çalışanıyla görüşerek oluşturduğu dosya, yaşananları iyice ayyuka çıkarmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler