#Rio2016 Erkeklerde olası çeyrek final eşleşmeleri

A Grubu’nda maçların tamamlanmasının ardından çeyrek final eşleşmeleri için gözler B Grubu’nda bugün oynanacak olan grup aşamalarının son maçlarına çevrildi. A Grubu’nda oluşan sıralama:

1.ABD

2.Avustralya

3.Fransa

4.Sırbistan şeklinde.

Şuandaki puan durumlarına göre olası çeyrek final eşleşmeleri ise:

ABD – Hırvatistan

Avustralya – İspanya

Fransa – Litvanya

Sırbistan – Arjantin

Günün maç program:

Nijerya – Brezilya

İspanya – Arjantin

Litvanya – Hırvatistan

Olası İhtimaller

Ev sahibi ülke Brezilya’nın çeyrek finale çıkabilmesi için (dördüncü sıradan) Nijerya maçını kazanmalarının yanında, Arjantin ve Hırvatistan’ın da kendi maçlarını kazanmaları gerekiyor. Arjantin’in kaybetmesi durumunda şansları tükeniyor. Arjantin’in kazanması, Hırvatların kaybetmesi durumunda ise , Hırvatistan Brezilya ve İspanya arasında üçlü averaja bakılacak (buradan iki takım üst tura çıkacak).

Grup liderliği için şuanda görünen en büyük aday Litvanya. Hırvatistan maçını kazandıkları takdirde gruptan lider çıkarak Sırbistan’ın rakibi olacaklar. Litvanya’nın kazanamaması durumunda ise Arjantin kazandığı takdirde grubu lider tamamlayarak Sırbistan ile eşleşecek. B Grubu’nu ikinci tamamlayan takım ise Fransa ile eşleşecek.

B Grubu’nda oluşabilecek en ilginç durum ise İspanya ve Hırvatistan’ın kendi maçlarını kazanması ile gruptaki ilk 4 takımında aynı puanda grubu bitirecek olması (üç galibiyet 2 mağlubiyet). Bu durumda genel averaja bakılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler