Bu yaz Çin’de düzenlenecek olan FIBA Dünya Kupası için İspanyol yıldızlar Ricky Rubio ve Willy Hernangomez’den yurttaşlarına müjde geldi.

FIBA resmi internet sitesinde yer alan habere göre Çin’de Pau Gasol’den yoksun olacak olan İspany’ya Ricky Rubio ve Willy Hernangomez’den müjde geldi. Her iki oyuncu da FIBA WC için Çin’de olmayı iple çekiyorlar.

Ricky Rubio’nun konu ile ilgili açıklamaları şu şekilde:

“İspanya ile Çin’e gideceğim için mutluyum. NBA’deki takımımdan bir onay almam gerekiyor. Gitmeden önce takımımla konuşacağım. Son karar bana ait ama yeni bir takıma gidersem kötü bir başlangıç yapmayı elbette istemem.”

Willy Hernangomez ise konu ile ilgili şöyle konuştu:

“Koç Sergio Scariolo’nun çağrısını sabırsızlıkla bekliyorum, çok istekliyim. Yıl boyu İspanya’nın eleme maçlarında oynayamadığım için kızgındım. Milli takımda oynamak, bir yer edinmek, ciddi bir takım olduğumuzu gösterip bir madalya almak istiyorum.”

2008 Pekin Olimpiyatları’ndan bu yana İspanya Milli Takımı forması giyen Ricky Rubio, takımla birlikte ikisi altın, biri gümüş olmak üzere toplamda altı madalya kazandı.

2015 EuroBasket’ten bu yana İspanya Milli Takımı havasını soluyan Willy Hernangomez ise milli takımla bir altın, iki bronz madalya kazandı.


Kaynak: fiba.basketball

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir