Rick Pitino: “Savunmanız da hücumunuz kadar iyiyse sıra dışı bir takım olursunuz” #EuroLeague

Yeniden Panathinaikos’un başına geçen Rick Pitino, Saski Baskonia karşısında 100-68 ile aldıkları farklı galibiyetin ardından konuştu.

Geçen sezondan daha farklı bir sezonun içinde olduğunu söyleyen Rick Pitino, döndüğü için heyecanlı olduğunu ve Panathinaikos’un daha iyi bir kadroya sahip olduğunu söylerken oyuncularına da övgüler dizdi.

Koç Rick Pitino’nun açıklamaları şu şekilde:

İlk ve en önemlisi, geçen yıl bu yıldan çok daha farklıydı. Nick Calathes, Ioannis Papapetrou ve DeShaun Thomas hakkında ne düşündüğümü hepiniz biliyorsunuz. Geçen yıl onları oyundan aldığımda her zaman düştüğümüzü hissediyordum. Ancak bu yıl Nick’i oyundan aldığımda üç kez EuroCup ve EuroLeague MVP olmuş Tyrece Rice’a, Papapetrou’yu kenara aldığımda harika olduğunu düşündüğüm Wesley Johnson’a sahibim. DeShaun’u kenara aldığımda ise Dinos (Mitoglou) savunmada harika oynuyor, Jimmer Fredette de aynı şekilde harika. Bu geceyle ilgili en çok gurur duyduğum şey son 48 saatte vurguladığım şeyleri sahada görmem. Eğer savunmanız da hücumunuz kadar iyiyse sıra dışı bir takım olursunuz. Bugün son pozisyona dek savunmada iyiydiler. Geçen sene bu oyunculara koçluk yapmayı sevdim ve bir kez daha koç olarak döndüğüm için heyecanlıyım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler