Rick Pitino: “#NBA dışındaki basketbol üç kat daha fiziksel”

NCAA ekiplerinden Iona Gaels’in Koçu Rick Pitino, oynanan hazırlık maçının ardından açıklamalarda bulundu.

RickPitino, takımı Iona Gaels’in Basketbol Şampiyonlar Ligi ekiplerinden Peristeri ile oynadığı hazırlık maçının ardından konuştu.

Maçı 87-72 kaybeden Iona için öğretici bir maç geçirdiklerini belirten Pitino, NBA dışındaki basketbolun fizikselliğine dikkat çekti.

Peristeri için de övgülerde bulunan deneyimli basketbol adamı, açıklamalarında şu cümlelere yer verdi:

“Bizim için harika bir deneyim oldu. Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek profesyonel bir takıma karşı mücadele ettik. Ben de üç oyuncularını milli takımda oynatmıştım. Olağanüstü performansa sahiptiler. Aynı zamanda koçları da benim milli takımdaki asistanım, yani bu maç herkes açısından harika bir tecrübeydi.

Karşılaşmayı kaybettik ama aynı zamanda çok şey kazandık. Oyuncularımın öğrendiği en önemli şeylerden biri NBA dışındaki basketbolun üç kat ve kolej dışındaki basketbolun beş kat daha fiziksel olduğuydu.”

Yunanistan’da hazırlık turnesine çıkan takımı önce Lavrio ve son olarak da Panathinaikos ile oynayacak olan Rick Pitino bu maçlar hakkında da konuştu:

“Bu maçlar takım galinde gelişimimize yardımcı olacak. Kesinlikle harika bir deneyim, rekabet açısından yaptığım en iyi yurtdışı turnesi çünkü takımlar liglerinde Final Four’a ulaşmaya çalışacak üst düzey profesyonel takımlar.”


Kaynak: Iona Gaels

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler