Rick Pitino Panathinaikos OPAP’ın Turkish Airlines EuroLeague’de Fenerbahçe Beko’yla oynadığı karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.

“Bazı maçları kaybetseniz de oynama şekliniz sizi üzmez. Biz bu kadar şut atan bir takım değiliz, ilk defa takımın performansına üzüldüm. Biz böyle bir takım değiliz. Deplasmanda sergilediğiniz performanslar takımınız adına en önemli şeydir.”

“Her dört pozisyonda çok iyi şut atan ve şutları çok iyi kullanan bir takıma karşı oynadık. Fiziksel bir mücadele olabilirdi ancak çok iyi şut attıkları için oyun o noktaya gelmedi.”

“Fenerbahçe’nin NBA’de oynaması çok zor olurdu. Zone savunması ve alan paylaşımından ötürü zorluk yaşarlardı. Farklı oyunlar. Fakat Warriors’tan sonra NBA’de en iyi şut atan takım olurlardı buna eminim.”

“Buradaki taraftar kesinlikle NBA’den çok farklı. Kolejdeki taraftarlara benziyor. Zalgiris, Panathinaikos, Maccabi hepsindeki atmosferi çok seviyorum. NBA’den farklı kılan da bu.”

“Buraya yara bandı olarak geldim. EuroLeague’de keyifli günler geçiriyorum. Tek üzücü olan şey benden önce görevine son verilen bir koç olması ve sezon ortasında gelmiş olmam. İstediğim bazı şeyleri sezon ortasında geldiğim için yapamıyorum.”

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir