Reggie Miller: ”NCAA’deki bir yılın ardından NBA’e gidenlerin destekçisi değilim” | #çeviri

Röportaj: Max Resetar, SLAMonline

Çeviri: Begüm Ünal, TrendBasket

*SLAMOnline’dan Max Resetar’ın #MarchMadness’tan önce Reggie Miller ile gerçekleştirdiği geçmiş tarihli röportajı, her zamanki gibi aslına sadık kalıp, geçmiş tarihli diyalogları silmeden tam metin ile yayımlıyoruz.


UCLA’de geçirdiği dört yıl boyunca Reggie Miller maç başına 17 sayı ortalamasıyla oynayıp, son sınıfta uzak mesafe atışlarında yüzde 44 ile oynadı. UCLA’de giydiği forması emekli edildi ve Pac-12 Hall of Honor’ın bir üyesi.

Tabii ki kolej yıllarından sonra Hall of Fame kariyerine sahip olmak için oyunun en üretken oyuncularından biri olduğu Pacers’a gitti.

Basketbolu bıraktıktan sonra Miller TNT’nin NBA ve NCAA programlarının vazgeçilmez bir parçası oldu. Mikrofonun arkasından 10 yıldan fazla zaman geçirdi ve bu sezonun NCAA turnuvası onun yedincisi olacak. Reggie’yi bu yılın Tourney’ine giden Bruins hakkında konuşmak için ve Lonzo Ball hakkında ne düşündüğünü örenmek için yakaladık.

SLAM: Lonzo Ball’dan ve Bruins’ın geri kalanından ne gördün?

Reggie Miller: Umarım turnuvada gösterecekler. David Levy’nin Batı Konferansı takımları hakkında sonunda bir varlık ve duruş gösterdiklerini söylediği gibi. Bak, Lonzo’nun oyununu hep sevdim, iç kesimlerde yetişirken kardeşler hakkında tabii ki çok şey duyduk. Bu onun yeteneğini göstermesi için başka bir platform olacak.

SLAM: Beklentilerin neler?

RM: Final Four’dan aşağıda bir şey, sanırım çoğu kişi böyle düşünüyor fakat turnuvaya maç maç bakmalısınız. Bu, turnuvayla ilgili sevdiğim şey ve takım içinde de bu konuda konuşuyorduk, artık iyi bir uzuna sahip olmak zorunda olduğunuz günler geride kaldı. Harika bir oyun kurucun olmalı. Bu Alford ve Ball’la UCLA’in sahip olduğu bir şey. Oyun temposunu kontrol edebilecek iki oyuncu. İkisi de şut atabiliyor.

Bunu geçen sene Villanova’yla gördük. Kimse Villanova’yı seçmiyordu. Ben, çocuklar, her şey oyun kurucunun oyunundan ibaret! Ve iyi savunma yapabilmekten. Bu UCLA için soru işareti olabilecek tek şey. Savunmada çok iyi değiller ama son beş maç topu oyunlarında iyileşiyor gibiydiler.

Tipik bir örneği Arizona galibiyeti alana döndüklerindeydi. Bu muhtemelen onlar adına sezonun en iyi defansif mücadelesiydi. Böyle oynayabilirlerse üretkenliklerini karıştırıp, savunmayı da ekleyebilirlerse her şey mümkün.

Geri1 of 2

I

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler