Real Madrid, El Clasico’da Barcelona Lassa’yı devirdi! | #GameON

Real Madrid’in ilk beşi: Rudy Fernandez, Facundo Campazzo, Walter Tavares, Trey Thompkins, Jeffery Taylor

FC Barcelona Lassa’nın ilk beşi: Kevin Seraphin, Adam Hanga, Thomas Heurtel, Petteri Koponen, Adrien Moerman

Real Madrid cephesinde Facundo Campazzo maça iyi başladı ve takımının ilk sekiz sayısını kaydetti. İlk altı dakika 8-4 Real Madrid’in üstünlüğüyle geçildi. Takımların skor üretmekte zorlandığı çeyrek son iki buçuk dakikası serbest atışlarla geçilirken çeyrek 15 – 15 eşitlikle sona erdi.

İkinci çeyreğe de takımlar karşılıklı sayılarla başlarken, ilk iki dakika 22-22 eşitlikle geçildi. Çeyreğin orta bölümlerine doğru enerjisini artıran Real Madrid, ilk yarının son beş dakikasına 34-26 üstün girdi. Real Madrid çeyreğin son dakikalarına kadar farkı korumayı başardı fakat son dakika içinde Barcelona’nın etkili oyunu farkın kapanmasını sağladı. Rudy Fernandez‘e çalınan bir savunma faulü bir de teknik faulden doğan atışları kaçırmayan Navarro‘nun sayılarıyla ilk çeyrek 40 – 38 Real Madrid’in üstünlüğüyle sona erdi.

İlk iki çeyrekte iki takımda da skor yükü farklı oyuncular arasında paylaşılırken Real Madrid’de Doncic 9 sayı; Reyes, Campazzo ve Carroll sekizer sayı ile oynadı. Barcelona Lassa’da ise Thomas Heurtel 7 sayı; Kevin Seraphin 6 sayıyla oynadı. İlk yarıda üç sayı çizgisinde etkisiz olan konuk ekip dokuzda iki isabetle oynadı.

Twitter: @FCBbasket
Twitter: @FCBbasket

Üçüncü çeyreğin ilk üç dakikasında Barcelona sayı bulamazken Real Madrid farkı 10 sayıya çıkardı. (48-38) Açılan farkı çeyrek boyunca koruyan Real Madrid, son çeyreğe Doncic‘in kendi yarı sahasından attığı üçlükle 68 – 52 önde girdi.

Son çeyreğe büyük özgüvenle başlayan Real Madrid, ilk dakikayı 73-54 üstün geçti. Açılan farka rağmen Barcelona oyundan düşmedi ve bulduğu seriyle farkı önce 14 sayıya indirdi. İyi oyununu devam ettiren konuk ekip bitime dört buçuk dakika kala Oriola‘nın üçlüğüyle farkı dokuz sayıya indirip yeniden umutlandı. Fakat rakibinin daha fazla yaklaşmasına izin vermeyen Real Madrid, karşılaşmayı 87 – 75 kazanarak THY EuroLeague’de bu sezonki altıncı galibiyetini aldı.

Geri1 of 2

Real Madrid, El Clasico’da Barcelona Lassa’yı devirdi! | 87 – 75 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler