Raymar Morgan sekizli final öncesinde BCL Podcast’te

BCL Podcast 2021 Sekizli Final öncesinde vites artırıyor. Pınar Karşıyaka’nın yıldızı Raymar Morgan podcast’in yeni konuğu. Sezonun yıldızlarından biri, Kemal Rutkay Özcan’la birlikte birçok konuya değindi.

ERA Nymburk ile olan sekizli final eşleşmesi, yıldız dört numaranın skorer sezonu, Koç Ufuk Sarıca ve takım arkadaşlarının oyununa etkisi, Karşıyaka’yla yeniden bir araya gelme sebepleri ve BCL’nin sezonu idare ediş şekli, konuşulan ana konulardı. Raymar Morgan ayrıca denizaşırı kariyerine dair bazı ipuçlarını ve genç oyunculara tavsiyelerini paylaştı.

Podcast’i SoundCloud ve Spotify üzerinden dinleyebilirsiniz. 23 dakikalık sohbetin öne çıkan anları şu şekilde:

Raymar Morgan: “Herkesin en iyisini bekliyoruz, onlar da bizim en iyimizi görecek.”

Bu noktada sekiz takımın tamamı gayet iyi takımlar. Kiminle eşleşme keyfine nail olursak olalım, sekizli finalde olacağımız için heyecanlıydık. Bu, sezon başında konuştuğumuz bir şeydi. Buraya gelmek çok heyecan verici ve çarşamba günkü maçımıza hazır olacağız. Artık oynayacağımız her takım aynı hedefin peşinde. Herkesin en iyisini göstermesini bekliyoruz, onlar da bizim en iyimizi görecek.

Nymburk takım olarak iyi oynuyor. Çokça pozisyon buluyorlar ve çok yüksek tempolu bir oyun oynamayı seviyorlar. Onları geçişlerde yavaşlatmaya, topu farklı yollarla durdurmaya çalışacağız. İçten dışa akan bir oyunları var. Taktiğimiz hücumdan çok savunmaya yönelik olacak.

Sadece BCL sezonumuzun değil, yaşadığımız bu zamanın iniş çıkışları var. Ne bekleyeceğinizi asla bilemiyorsunuz fakat en iyisini umuyorsunuz. Tüm yıl buna adapte olduk. Sonuç ne olursa olsun mücadeleye balıklama daldık. Bazen kafamıza darbe yedik ancak tecrübe en iyi öğretmendir derler.

Pınar Karşıyaka’yla geçen sezonu

Geçen yıl yaptıklarını görmek etkileyiciydi. Europe Cup’ı domine ettiler, Türkiye Ligi’ni de bir bakıma domine ettiler. Sezon sona erdiğinde ligde ikinci sıradaydılar. İyi bir koçla birlikte iyi basketbol oynuyorlar, aynı kadroyu korudular. Bir araya başarıyla getirilmiş bir takıma katılmak için düşünmem gerekmedi.

Takım arkadaşlarıma ve teknik ekibe paye vermeliyim. Harika bir iş çıkarıyorlar ve topu hem kendim hem başkaları için pozisyon yaratacağım yerlerde bana veriyorlar. Bu yıl çok konsantreyim; sahada sevdiğim alana gitmeye, başkaları için de yaratmaya çalışıyorum. Basketbol oynuyorum sadece. Odaklandım ve meyvelerini alıyorum.

Koç Sarıca harika, tecrübeli bir koç. Farklı seviyelerde kupalar kazandı, milli takımın koçluğunu yaptı. Tecrübesi var. Söylediği her şeyi özümsemeye ve ondan bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Onun için oynamak kolay ve bundan keyif alıyorum.

Takıma bu sezon katılan üç oyuncudan biriydim. Dolayısıyla, kadronun kimyası oluşmuştu. Takıma katılıp onlarla birlikte oynamak benim için kolay oldu. Onlar harika bir grup insan. Setleri ve sahadaki konseptleri öğrendiğinde basketbol oynamak kolay. Bu, çocukluktan beri yaptığımız bir şey. Bu yıl bu grupla birlikte oynama şansı bulmak eğlenceli ve keyifliydi.

Morgan’ın BCL sezonu ve sekizli final formatı hakkındaki fikirleri

Format değişikliklerini sevdim. BCL harika bir iş çıkarıyor. Bence yaptıkları akıllıcaydı; herkesi güvende tutma bakımından daha az riskliydi. NBA, bubble’la birlikte bu fikri verdi ve söylemeliyim ki işe yarıyor.

Kişisel olarak bir takımla bir kez oynamayı seviyorum. Tek maçlı sistem gerçekten iyi takımlar için biraz haksızlık zira herkes bir maç kaybedebilir. Fakat aynı zamanda, sahada hazır olmalısınız. Son maçınızmış gibi oynayıp her maç her şeyinizi vermelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler