Raja Bell’in ağzından Jerry Sloan-Deron Williams çekişmesi…

NBA tarihinin en başarılı koçlarından biri olarak kabul edilen Jerry Sloan’un efsanesi olduğu Utah Jazz’den ayrılığına dair ayrıntılar o dönem Utah’ta oynayan Raja Bell tarafından aktarıldı.

9 Şubat 2011’de Chicago Bulls karşısındaki yenilgi, Sloan’un 23 sezonluk Utah kariyerinin son maçı olmuştu. Efsane koçun o dönemki oyun kurucusu Deron Williams’la yaşadığı çatışmalar ayyuka çıkmıştı; ancak Bell -en azından- o gece yaşanan çatışmayı ve sonrasını anlattı:

Jerry Sloan, 4-yukarı isimli bir oyun çizmişti ki bu oyun sahanın sağ tarafından oynanan spesifik bir setti. Aynı set sahanın sol tarafında da oynanabilirdi ve o setin adı da 4-aşağı idi. Jerry 4-yukarı’yı işaret etti. Hava atışına çıktık ve Deron seti 4-aşağı olarak değiştirdi zira -sanıyorum- Al Jefferson veya Paul Millsap topu diğer blokta almayı seviyordu. Yani bu temelde aynı oyundu. Aynı adam topu alacaktı; [Deron] sadece blokları değiştirmişti. Tüm ilk yarıyı oynadık. Jerry köpürüyordu; kimse de sebebini bilmiyordu.

Devre arasına girdik ve Bulls’a kaybediyorduk… Jerry, “Eğer benim kahrolası oyunumu değiştireceksen, bunu değiştireceğini bana haber verme nezaketini göster.” dedi. Yani, bunu devre arasına değin içinde tutmuştu.

[Dönemin Utah Jazz CEO] Greg Miller’ın yanında oturuyordum. O şu an takımın sahibi. Yanımda oturuyordu ve Jerry ile Deron koridordun diğer tarafında birbirlerine bağırıyorlardı. Deron, “Tabii, anladım seni, kardeşim” etkisi yaratacak bir şey söyledi; “Güç sende ama kumanda da bende.” gibi bir şey. Çılgınca bir şey.

Ve Deron, Greg’e doğru bakıp, “Seninle konuşmam gerek.” dedi. Arka tarafa doğru gittiler. Gittiler ve biz de “Şimdi ortalık karışacak” diye düşünüyorduk. Jerry de “Bu toplantıyı bensiz yapmıyorsunuz.” dedi. O da arka tarafa koştu. Üçü arkadaydı ve sadece bağrışmaları duyuyordunuz.

İkinci yarı için sahaya çıktık. Kimse ne yapacağını bilmiyordu. Deron geldi ve “Beyler, onlara bu işin yürümeyeceğini söyledim. Beni buradan çıkarmaları gerekiyor.” dedi. Ben de, “Oğlum bak; şu maçı bitirelim. Top oynayalım” dedim. Yani tüm ikinci yarı boyunca -bu biraz dolambaçlı bir hikaye olacak ama iyi bir hikaye- Jerry bana bakıp, “Hey, Deron’a baş parmak-yukarı oynamamızı söyle.” diyordu. Deron da “Jerry’ye 43-her neyse oynayacağımızı söyle.” diyordu. Tüm ikinci yarı boyunca bu çekişmenin ortasında kalmıştım.

Maçı kaybettik. Maç bittikten sonra soyunma odasına geldik. Artık birbirlerine bağırmıyorlardı. Utah’ta bir olayımız vardı: herkes bir araya gelirdi ve “1, 2, 3, Jazz” derdik. Jerry Sloan mosmor bir halde gelip, “1, 2, 3, iyi şanslar” dedi. Herkes birbirine bakıp, “İyi şanslar derken ne demek istedi?” diye düşünüyordu.

Ertesi sabah tedavi için tesislere geldim. Jerry Sloan istifasını açıklamıştı bile. Sabah 8:30’da. Ben [tesise] zamanında gitmiştim. O ise 7:30’dan beri oradaydı ve istifasını açıklamıştı. Sezonun sonuna kadar da onu bir daha görmedim.

İki, üç hafta sonra, Dallas’ta antrenman odasında oturuyorduk. Deron yanımdaki kanepede tedavi görüyordu. ESPN haber geçti: “Deron Williams, Nets’e takas edildi.” Ben Deron’a baktım, o bana baktı ve “Evet adamım, hemen geri döneceğim.” dedi. Kimse ona takas edildiğini söylememişti; bunu orada otururken öğrenmişti. Çılgınca.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

NBA, açıklamalar ve daha fazlası | Günün haberleri (25.01.2021)

Kawhi Leonard, Oklahoma City Thunder'ı devirdi!   Toronto Raptors, OG Anunoby önderliği ile kazandı! #NBA - https://t.co/OHHwWh5GU6 — TrendBasket (@TrendBasket) January 25, 2021 Bellona Kayseri ile Birevim Elazığ...

Shaquille O’Neal sataşmaya devam ediyor ”Kes sesini salak!” #NBA

NBA tarihinin efsane isimlerinden Shaquille O'Neal son günlerde yaptığı yorumlar ile gündemden hiç düşmedi. Çalıştığı TNT kanalında maç sonu Utah Jazz'ın yıldızı Donovan Mitchell'ı konuk...

Damian Lillard: ”Uzun zamandır kanepede uyuyorum” #NBA

Portland Trail Blazers'ın yıldızı oyuncusu Damian Lillard takımının kazandığı New York Knicks maçının ardından konuştu. Lillard: ''Uzun bir hafta oldu. Uzun süredir uyumadım. Çarşambadan beri ailemle...