Rafael Stone: “Her takımla Alperen Şengün için görüştük” #NBA

Houston Rockets Genel Menajeri Rafael Stone, NBA macerasına başlayacak olan Alperen Şengün için önemli itiraflarda bulundu.

SportsTalk 790’da yayınlanan The A-Team programına konuk olan Houston Rockets Genel Menajeri Rafael Stone, Alperen Şengün hakkında konuştu.

Alperen Şengün için draft gecesinde altıncı sıradan 16. sıraya kadar her takımla draft hakkı için görüştüklerini aktaran Stone, Alperen’in kendileri için önemini de anlattı.

Stone’un draft gecesinde yaşananlar ve Alperen’den beklentilerinden bahsettiği açıklamaları şöyle:

“Bizim Jalen Green sonrasındaki hedefimiz Alperen’di. Hesaplarımızı seçilmesini beklediğimiz yere göre yapmıştık. Bence 16. sıra biraz geçti. Bu da bizi çok memnun etmedi çünkü onun gitmesini beklediğimiz yerden seçemedik. Denedik. Bunu yapacağımız için çok heyecanlıydık. Muhtemelen altıncı sıradan 16. sıraya kadar her takımla draft’ta geriden seçmek ya da seçmemek konusunda ilgisi olup olmadığını öğrenmek için görüştük. 16. sırada istediğimizi aldık ve harika oldu.

Daha sonra yine yukarılardan seçim yapmak için uğraştık, tüm seçenekleri konuştuk. Fakat seçim yapmadan önce her ihtimali düşünmek ve anlamak lazım. Gerçekten mutluyuz. Garuba ve Alperen bizimle olduğu için çok heyecanlıyız. Genç bir takımız ve keyifli olacağız.

Alperen gerçekten ilginç bir oyuncu. Çok genç gösteren yüzünü bir kenara bırakıp profesyonel oyunculara karşı nasıl oynadığına bakarsanız 28 yaşındaki bir adam, 18 yaşındaki çocuklarla oynuyor gibi geliyor insana. Halbuki 18 yaşındaki bir çocuk, bunu 28 yaşındaki adamlara karşı yapıyor. Bu eşsiz bir durum. Oyun enerjisi çok özel ve fiziksel mücadelesi de dopdolu. Bu ikisi genelde yaşla birlikte oluşan şeyler, genç oyuncularda pek görülmüyor.

Çok içten bir şekilde söylüyorum, çok fiziksel mücadeleye dayalı oynuyor. Bunu da yetenekleriyle yapıyor. Çok yetenekli bir basketbolcu. 18 yaşında, Türkiye Ligi’nde MVP oldu. Bu imkansız. Bu açıdan son derece heyecan verici bir oyuncu.

İlk kez ABD’ye geldi. Uluslararası mecrada uzun süre oynadı ve başarılı da oldu ama AAU’da oynayıp şu anda NBA’de boy gösteren isimlerle karşılaşmış biri değil. Onu görmemiz gerekecek, o da bunu görecek. Öğrenme eğrisinin nasıl ilerleyeceğini ve oyununu nasıl adapte edeceğini bilmiyoruz.

İngilizce bilmiyor ve kendisini çğrenmeye adamış durumda. Biz de ona bu konuda destek olacağız. Ayrıca çok nazik. Basketbolu da anlıyor. Ama tabii bir kültür şoku olacak. Organizasyon bunu daha önce Yao Ming’de de yaşamıştı. Orada işler muazzam gitmişti. Onun üzerine bu beklentiyi yıkmaya çalışmıyorum tabii ki. Tamamen farklı bir kültürden gelip buna adapte olmanın mümkün olduğunu söylüyorum. Bunu yapacağı konusunda umutluyuz. Performansı için de şimdiden çok heyecanlıyız. Aşırı eşsiz, aşırı yetenekli bir oyuncu.”


Kaynak: The A-Team

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Şok transferler, çarpıcı açıklamalar, sezon hazırlıkları, dahası | Günün haberleri (17.09.21)

CSKA Moscow bütçesi yine 30 milyon euro üzerine çıktı CSKA Moscow bütçesi yine 30 milyon euro üzerine çıktı #EuroLeague - https://t.co/PeJNp3p3tr — TrendBasket (@TrendBasket) September 17,...

#NBA takımları tarafından emekli edilen forma numaraları – New York Knicks | GALERİ

NBA Takımları Tarafından Emekli Edilen Forma Numaraları | New York Knicks Birçok NBA takımı zamanla takımlarında iyi izler bırakmış oyuncularının forma numaralarını emekli etme kararı...

Jefferson: “Vince Carter, LeBron’dan daha yetenekliydi” #NBA

NBA'in eski isimlerinden Richard Jefferson, efsane isim Vince Carter için övgüde bulunurken tartışma yaratacak bir karşılaştırma da yaptı. ESPN'de bir programa konuk olan Richard Jefferson,...