PTT Kadınlar Türkiye Kupası’nda çekişmeli geçen maçın ardından ikinci yarı finalist, Fenerbahçe oldu!

PTT Kadınlar Türkiye Kupası’nda ikinci yarı finalist, Hatay Büyükşehir Belediyesi’ni 71-61 mağlup eden Fenerbahçe oldu!

İki takım da karşılaşmaya hücumda tutuk başlarken, skorda üstünlük sürekli el değiştirdi. Çeyreğin son dakikasında üst üste beş sayı bulan Hatay Büyükşehir Belediyesi öne fırlasa da Fenerbahçe, son hücumda başarılı oldu ve ilk çeyrek 20-17 Hatay Büyükşehir Belediyesi üstünlüğüyle sona erdi.

Takımlar ikinci çeyreğe daha hızlı başlarken, çekişmeli geçen dakikalar karşılıklı dış atışlara ve şık set oyunlarına sahne oldu. İlk yarının bitimine 3.48 kala 32′de eşitlenen skor, çeyrek bitiminde 41-37 Fenerbahçe lehineydi.

@FBBasketbol
@FBBasketbol

Takımlar, ikinci yarıya maça başladıkları ilk beş ile çıkarken; üçüncü çeyreğin skor perdesini maçın en etkili ismi Quigley açtı ve 18. sayısını bulmuş oldu. Çeyreğin ilk dört dakikasında iki ekip de hücumda etkili olamazken; çeyreğin yarısında Quigley önderliğindeki Fenerbahçe, üst üste bulduğu sayıların ardından Hatay Büyükşehir Belediyesi bençine molayı aldırdı (41-48). Çeyreğin geri kalanı çekişmeli bir mücadeleye sahne olurken üçüncü çeyrek, 49-52 Fenerbahçe üstünlüğüyle geçildi.

Son on dakika, takımların karşılıklı top kayıpları ve başarısız hücumlarıyla başlarken; Hatay Büyükşehir Belediyesi yaklaşık üç buçuk dakika sayı bulamayınca Fenerbahçe, farkı yedi sayıya kadar çıkardı (51-58). Hatay Büyükşehir Belediyesi farkı dört farka kadar indirse de Verameyenka’nın son dakikalardaki kritik beş sayısıyla fark dokuza çıktı. Böylece Fenerbahçe, Hatay Büyükşehir Belediyesi’ni –  ile mağlup etmeyi başardı ve adını yarı finale yazdırdı.

Galibiyeti alan Fenerbahçe, yarı finalde Bellona AGÜ Spor’un rakibi oldu. Yarın saat 16.00’da oynanacak olan bu karşılaşma, TRT ekranlarından naklen yayınlanacak.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler