2018 Kadınlar Dünya Kupası’na hazırlanan Potanın Perileri, Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan hazırlık maçında Avustralya’yı konuk etti.

Türkiye’nin ilk beşi: Ayşe Cora – Bahar Çağlar – Işıl Alben – Tuğçe Canıtez – Quanitra Hollingworth

Avustralya’nın ilk beşi: Stephanie Talbot – Rebecca Allen – Cayla George – Liz Cambage – Katie Ebzery

İlk çeyrekte rakip savunmayı rahatça geçebilen A Milli Takım, Avustralya savunmasını dışarıdan bulduğu sayılarla vurdu. Dengeli geçen periyotta Avustralya adına dikkat çeken isim takımın yıldızı Liz Cambage olurken ilk çeyrek 19-17 Türkiye üstünlüğüyle geçildi. İkinci periyotun ilk bölümünde Koç Sandy Sandy Brondello’nun takımı, skor üstünlüğünü yeniden eline alırken pota altında Liz Cambage, oyunuyla takımına destek verdi. Stephanie Talbot’un organize ettiği hücumlar, Avustralya’yı ilk devrenin son bölümünde taşıdı.

Soyunma odasına 38-37 önde giden Avustralya, ikinci yarının ilk dakikalarında da Liz Cambage ile pota altında rahatça skor üretti. Dış atışların kaçması ve ribaund sorunuyla oyundan düşen temsilcimiz, skorda 10 sayı kadar geriye düştü. Liz Cambage, ikinci yarıda 15. sayısını üretti. Karşılaşmanın son beş dakikasında rotasyonun parçalarını kullanan Avustralya, skor üstünlüğünü kaybetmedi. Liz Cambage’in olmadığı bölümü de atlatan Avustralya, millilerimizi – mağlup etti.

Karşılaşmanın en değerli oyuncusu savunmamıza büyük zorluklar çıkaran Liz Cambage oldu. Bu sezon WNBA’de sezonunu takımına da seçilen uzun; 23 sayı, 8 ribaund, 3 asist ve 1 blok ile mücadele etti.

A Milli Takım’da Ayşe Cora 12 sayıyla en skorer olurken Olcay Çakır Turgut’un 9 sayı ve 7 asist dikkat çekti.

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir