Kristaps Porzingis, LeBron James’in New York Knicks’in draft seçimiyle ilgili yaptığı açıklamaya karşı çıktığını açıkladı ve takım arkadaşı Frank Ntilikina’yı övdü.

Hatırlanacağı üzere LeBron James, Dallas Mavericks’e oynadıkları maç sonrası çaylak Dennis Smith Jr. hakkında “Knicks onu pas geçerek hata yaptı. Dallas adeta bir elmas aldı. Knicks oyuncusu olmalıydı ama atladılar” şeklinde konuşmuştu. New York Knicks sekizinci sıradan Frank Ntilikina’yı seçmişti ve Dallas dokuzuncu sıradan Dennis Smith’i seçmişti. Çaylak Smith Cavs’in kazandığı maçta 21 sayı atmıştı.

Porzingis bu açıklamaya kayıtsız kalmadı. Sezona fırtına gibi başlayan Porzingis konuyla ilgili “Frank’i kimseye değişmem, LeBron niye öyle bir şey söyledi anlamadım.” şeklinde konuştu.

Ntilikina savunma odaklı bir oyun kurucu olarak göze çarpıyor. Çaylak oyuncu şu ana kadar 10 maça çıktı ve ortalama 4.4 sayı, 5 asist ve 1.6 top çalma ortalamalarıyla oynadı. Dennis Smith ise 14.8 sayı, 5.1 asist ve 3.7 ribaund ortalamalarıyla göz dolduruyor.

Kaynak: Slam

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir