NBA’in 2015’ten itibaren düzenlemeye başladığı NBA Afrika Maçı dolayısıyla birkaç gündür öne çıkan Kristaps Porzingis ve Dirk Nowitzki yakınlığında yeni gelişmeler oldu!

Porzingis’in draft edildiği günden bu yana daima ona yardımcı olan efsanevi oyuncu Dirk Nowitzki, NBA Afrika Maçı süresince takım arkadaşı Porzingis ile vakit geçirmeyi aksatmadı. Antrenmanlar esnasında ufak çaplı yarışlara giren ikili bu kez de kamera karşısına geçti. NBA’in resmi Twitter hesabı üzerinden yayınladığı videoda birbirlerine karşı besledikleri sevgi ve saygıyı dile getiren ikili şu ifadeleri kullandı:

Nowitzki: “Avrupa’dan gelenler için ilk yıllar çok zordur, bilirim. Birkaç yıl önce Porzingis’e herhangi bir şey sorma ihtiyacı duyar da yardımcı olmam gerekirse diye numaramı vermiştim. Sezon boyunca birbirimizi çok fazla görememize rağmen birbirimizi tanıyabilmemiz çok güzel.”

Porzingis: “Onun burada olacağını biliyordum, benim için kafamdaki soruları sorabileceğim büyük bir fırsattı. Sonrasındaysa beraber geçirdiğimiz bu birkaç gün için onu rahatsız etmeye başladım (gülüyor). Sadece atış mücadelesiydi, daha fazlasını yapmadık; ama Dirk’ü yendim, hem de bayağı fena. Muhtemelen benim olduğumdan daha yetenekliydi. Onunla vakit geçirip ona sorular sormaya bayılıyorum.”

Nowitzki: “Benim olduğumdan biraz daha uzun, biraz daha iyi savunmacı ve biraz daha atletik. Atışına gelirsek pota altından veya yayın gerisinden, her türlü çok iyi. 

Porzingis: “Onun gibi oyuncuları izlemek bana benim de NBA’de o şekilde oynayabileceğime, gelişimimi devam ettirirsem onlar gibi olacağıma dair bir öz güven sağlıyor. Onu hala ligde oynarken, sayı atarken ve kendi özgü şeyler yaparken izlemek beni mutlu ediyor. Onunki gibi bir kariyere sahip olabilmeyi hep umuyorum.

 

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir