Porzingis, Davis, Irving ve takas dönemine dair kısa kısa düşünceler | Köşe yazısı

Porzingis’in takası hâlâ bir acayip geliyor. Diyelim ki Knicks oyuncunun uzun vadede sağlıklı kalacağından şüphe ediyor. O hâlde Dallas neden alsın? Knicks’in medikal ekibinin gördüğünü Dallas tarafının doktorları görmeyecek miydi? Veya diyelim ki Porzingis rest çekti, ayrılmak istedi. Ligde Dallas’ın verdiğinden daha iyi teklif bulunmaz mıydı?

Porzingis’in sağlığı ile ilgili bir sıkıntı yoksa ve uzun dönemde oyuncu takımda kalırsa Dallas, Warriors, Houston ve LeBron’un muhtemelen gerileyeceği senelerde Doncic ve Porzingis eksenli kadro ile en ciddi şampiyonluk adaylarından biri olabilir mi? İki sene sonrası NBA için çok uzun bir süre. Ama Teksas ekibinin gelecek seneler için büyük bir heyecan yarattığı bir gerçek.

Dennis Smith Jr. da dikkat çekiyor tabii ama New York için takasın en büyük artısı 2019 yazındaki cap boşluğu gibi görünüyor. Knicks gerçekten de iki büyük yıldızı takıma katmak için ilk kez gerçekçi ve ideal bir ortam sağlamış gibi görünüyor. (Kısmen 2010’da ve 2016’da da vardı ama şu an serbest oyuncu çekmek için çok daha güçlü bir pozisyondalar).

Geri1 of 10

Dallas – New York takası

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler