Portland Trail Blazers Marquesse Chriss’e bir şans tanıdı #NBA

Portland Trail Blazers, Marquesse Chriss’e garanti olmayan bir kontrat teklif etti.

Portland Trail Blazers, Marquesse Chriss kumarını oynamaya karar verdi. Henüz 24 yaşında olmasına rağmen çok ağır sakatlıklar geçiren atletik pivot, kariyerini kurtarmak için ihtiyacı olan şansı elde etti.

Marquesse Chriss, kolej kariyerinde ayakları hızlı, atletik, şutu geliştirilebilir bir çember koruyucu olarak lanse ediliyordu. Vücut özelliklerine baktığımızda modern uzun potansiyeli olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Phoenix Suns da böyle düşünmüş olacak ki 2016 NBA Draftı’nda 8. sıradan Chriss’i draft etmişti.

Marquesse, fena bir çaylak yılı geçirmedi ve en iyi ikinci çaylak beşine seçildi. Gelişimine devam ederken ilk büyük sakatlığını 2018-19 sezonunda yaşadı ve takımı onu takasladı. Bir yıl içinde üç takım değiştirdikten sonra Golden State Warriors ile anlaştı.

Golden State Warriors, Klay Thompson ve Stephen Curry’nin aynı anda sakat olduğu sezonda bir geçiş sezonu planlıyordu. Gelecek sezon iddialı olmak isteyen Warriors, takımın rotasyonda kimleri kullanabileceğini görmek için bütün sezonu benç oyuncularının gelişimine adamıştı. Marquesse Chriss, gerçekten adından söz ettirmeye başlayıp takım için önemli bir kazanım olacak derken bu kez de ayağını kırdı.

Sakatlıklardan bir türlü başını kaldıramayan genç oyuncu geçen sezonu tamamen kaçırmıştı. Portland, onu yine de denemek istiyor çünkü sağlıklı bir Marquesse Chriss her takımın kadrosunda olmasını isteyeceği bir isim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler