Lauri Markkanen | Üç takım, farklı ihtiyaçlar, ortak kazançlar #NBA

NBA‘de profil olarak çok yüksek olmasa da üç takımın kaderini değiştirebilecek bir takas gerçekleşti. Lauri Markkanen ve Larry Nance Jr eksenli bu dev takasa bir bakış atalım.

NBA’de her zaman süper yıldız takaslarının etkisi takımların geleceğini daha çok etkileyecek gibi gözükse de asıl domino etkisi yaratan hamleler doğru yan parça takaslarıdır.

Geçtiğimiz günlerde Chicago Bulls, Portland Trail Blazers ve Cleveland Cavaliers çok fazla parçanın olduğu detaylı bir takas gerçekleştirdi. Lauri Markkanen, kariyerine yeni bir başlangıç yapabilmek için Cleveland Cavaliers’ın yolunu tutarken Portland Trail Blazers alabileceği en iyi kanat savunmacılardan biri olan Larry Nance Jr ile anlaştı.

Bu takası doğru değerlendirmek için üç farklı bakış açısından bakmamız gerekir. Cleveland ve Lauri cephesi, şampiyon olmak isteyen süper yıldızını takımda tutmak isteyen Portland cephesi ve bu yazın en popüler hamlelerini yapan ama takımında savunmacı kalmayan Chicago cephesi. Her birinde farklı hedefler bulunuyor.

Geri1 of 4

Lauri Markkanen | Üç takım, farklı ihtiyaçlar, ortak kazançlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler