Popovich,Kawhi’nin tepkisizliğinden çok mutlu

Kawhi Leonard,enteresan bir adam. San Antonio Spurs onu, o dönemin formda oyucusu George Hill’i feda edip Pacers’dan daha draft gecesi aldığında herkes hafif bir şok olsa da kimse RC Bufford&Gregg Popovich ikilisini karşısına almaya cesaret edemediğinden pek eleştirememişti.

Çaylak sezonunda iyi bir rol oyuncusu ve çok iyi bir savunmacı olarak takımda ciddi süre alan Leonard,2 sene öncenin finallerinde Spurs şampiyonluğu adeta ellerinin arasından kaçırırken, LeBron’a yaptığı savunmayla daha o yaşta LeBron durdurucu lakabını kapmıştı. Bir sonraki sezon finallerde ise Leonard çok daha kritik bir roldeydi. LeBron’un arkasında duran en iyi oyuncu olma ünvanını kaptırmazken, bu sefer hücumda da çok kilit bir rol oynayıp Finallerin En Değerlisi olayı başarıyordu.

Sezona önce gözündeki,sonra ise elindeki sakatlıklar nedeniyle sıkıntılı başlayan Leonard,sağlığına kavuşmasıyla beraber takımını yeniden sırtlamaya başladı. Özellikle All-Star sonrası vites arttıran Leonard,Spurs’u de son dönemin en formda takımına dönüştürdü ve en son kazanılan Warriors maçında hem 26 sayıyla takımın en skoreri oldu,hem de 3. çeyrekte savunduğu Curry’i hayatından bezdirerek ona karşı oynamanın ne kadar zor olduğunu bir kez daha hatırlattı.

Popovich,Leonard’ın oyunundan ne kadar mutluysa onun adeta taştan oyulmuş gibi tepkisiz duran suratından da o kadar mutlu. Jeff McDonald‘ın haberine göre Pop’un maçta en hoşuna giden sahne Leonard’ın Curry’i çok iyi savunarak topu çalıp,üstüne tam saha koşup smacı bastığı anmış. Ama bunun sebebi Leonard’ın yaptığı kombine değil smaçtan sonra tepkisiz bir şekilde geriye koşması. Popovich;

‘Onun böyle anlarda bir anda gaza gelip tepki vermemesi hoşuma gidiyor. Çünkü fazla çoşan oyuncular sonunda elbet saçma sapan hareketler yapıp olmayacak işleri denemeye başlıyor. Leonard ise işini aynı şekilde yapmaya devam ediyor’

diyerek oyuncusunun halinden ne kadar mutlu olduğunu belirtmiş. Popovich’i ve şu ana kadar çalıştığı oyuncuları da düşünürsek bu pek de şaşırtıcı olmasa gerek aslında. Leonard belki tepkisiz,ancak Batı’nın takımlarının onu ve Spurs’un yükselişini gördükten sonra tepkisiz kalmaları pek de mümkün değil sanki.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler